انواع مختلف کلاه گیس کدامند؟

 کلاه گیس استاندارد:

برای خرید کلاه گیس انواع مختلفی وجود دارد اما کلاه گیس استاندارد متداول ترین نوع کلاه گیس است و معمولا از لابلای موها قابل رویت نیست. این کلاه معمولا دارای یک نوار بسته شده در اطراف بالای کلاه گیس بوده که موها از آنجا توسط دستگاه دوخته می شوند. موها معمولا به گونه ای طراحی می شوند که نوک کلاه گیس بالا رود و بیس زیرین آن نمایان نشود. این کلاه گیس به دلیل استفاده از گره های رو به بالا غیر قابل رویت در قسمت جلو سر به مو حجم می دهد.

کلاه گیس اسکین تاپ: اینگونه از کلاه گیس زنانه و مردانه دارای یک قسمت فوقانی کشی به رنگ پوست است. معمولا موی ضخیم تری برای این نوع کلاه گیسها انتخاب می شود تا اجازه ندهد رنگ پوست از لا به لای موها نمایان شود

کلاه گیسهای نایلونی یا PU:

به گونه ای ساخته شده تا رنگ طبیعی پوست سر را نشان دهد. این گونه کلاه گیسها معمولا از مواد توری نازک از قبیل نایلون یا پلی استر ساخته می شوند. چون موها را با دست در بالای سر می بندند، این کلاه ها معمولا طبیعی ترین نما را می دهند. در نتیجه این کلاه ها به دلیل وجود روش بستن راحت تر حالت می گیرند و تنوع زیادی هم دارند. درست مثل موی طبیعی، این کلاه گیس ها را می توان فرق باز کرده و یا شانه کرد. این کلاه گیس های نرم برای پوست های سر حساس بسیار مناسب اند. این کلاه گیس ها به دلیل داشتن قیافه طبیعی برای افرادی که تعداد زیادی یا همه موهایشان را از دست داده اند بسیار توصیه می شوند.

کلاه گیسهای با متد تور نانو :

این نوع کلاه بیشترین مقدار هوادهی را به سر می دهد. بالای کلاه گیس از نوارهای توری عمودی ساخته شده که بین فواصل بافت ها فضای خالی وجود دارد. این فضاها کلاه گیس را بسیار سبک تر و هواخورتر از نمونه های استاندارد کرده است.

فوت و فن خريد كلاه گيس

 كلا گيس در انواع بسيار مختلفي عرضه مي ‎شود . اگرچه برخي از انواع آن داراي ظاهري كاملا طبيعي هستند ، برخي ديگر ظاهري مصنوعي دارند . عوامل زيادي در خريد كلاه گيس مناسب براي هر فردي وجود دارد

شكل صورت

انتخاب كلاه گيس زنانه و مردانه متناسب با حالت صورت از اهميت بالايي برخوردار است . انتخاب كلاه گيسي نا منتناسب با ظاهر صورت باعث مصنوعي به نظر رسيدن آن مي ‎شود، در حالي كه انتخاب كلاه گيسي سازگار با حالت چهره نه تنها طبيعي به نظر مي‎ رسد ، بلكه زيبايي شما را دو چندان كرده و كسي متوجه اين كه شما از كلاه گيس استفاده مي ‎كنيد نخواهد شد. براي تعيين حالت چهره خود جلوي آينه بايستيد و موهاي تان را جمع كنيد و صورت خود را از خطوط چانه تا خط رويش موهايتان بررسي كنيد .

صورت لوزي شكل

افرادي كه داراي صورت لوزي شكل هستند ، داراي گونه هاي باريك و بلند ، پيشاني بلند و چانه باريك و نوك تيز هستند . كلاه گيس مناسب براي اين نوع افراد ، كلاه گيسي است كه باعث كوتاه تر جلوه دادن پيشاني آن ها شود و اگر داراي صورت لوزي شكل هستيد بايد كلاه گيسي انتخاب كنيد كه كشيدگي صورت شما را تشديد نكند .

صورت بيضي شكل

انتخاب كلاه گيس براي صورت بيضي شكل راحت تر از ساير انواع چهره مي ‎باشد زيرا اين نوع چهره، داراي ظاهري يكنواخت و متناسب است و مدل هاي مختلف كلاه گيس مانند بلند ، كوتاه ، صاف و فرفري به آن زيبايي و جلوه زيادي مي ‎بخشند.

صورت قلبي شكل

افرادي كه داراي چهره قلبي شكل هستند ، داراي پيشاني پهن و چانه بسيار باريكند . كلاه گيس مناسب براي اين افراد كلاه گيسي است كه باعث كاهش عريض بودن پيشاني آن ها شود.

صورت گرد

صورت هاي گرد مانند، داراي گونه هايي پهن هستند و فاصله خط مو تا چانه در اين افراد كم است . براي اين نوع افراد كلاه گيسي مناسب است كه به باريك و بلند شدن چهره كمك كرده و ظاهر متعادل تري به چهره آن ها ببخشد .

صورت هاي مربع شكل

افراد داراي صورت هاي مربعي شكل داراي صورتي كوتاه و كوچك ، فك بزرگ ، چانه و خط موي صاف هستند . كلاه گيس مناسب براي اين نوع چهره ها ، كلاه گيسي است كه باعث كشيده تر و متعادل به نظر رسيدن چهره آن ها شود .

صورت هاي گلابي شكل

افرادي كه داراي صورت گلابي شكل هستند ، داراي چانه گرد و پيشاني نسبتا كوچكي مي باشند . كلاه گيس مناسب براي اين نوع چهره ، كلاه گيسي است كه باعث متعادل كردن ظاهر پهن چانه شود.

صورت هاي كشيده و صاف

كلاه گيس مناسب براي اين نوع افراد كلاه گيس هاي فرفري و يا موج دار مي ‎باشد ؛ اين مدل كلاه گيس ها باعث متعادل كردن حالت كشيده صورت در اين افراد خواهد شد

 

اشتباهات رایج درباره کلاه گیس طبیعی۲

 اشتباه شماره 1: سر من برای گذاشتن کلاه گیس خیلی بزرگ یا خیلی کوچیکه!

پیدا کردن یک کلاه گیس زنانه یا حتی مردانه دقیقا مشابه خرید لباس است. آیا شما می‌توانید بگویید قیافه من خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است و لباس برای من پیدا نمی‌شود؟ قطا اینگونه نیست و برای هر بدنی در هر سایزی لباس خوب و مناسب پیدا می‌شود. کلاه‌گیس نیز دقیقا به همین شکل است. برای اینکه بفهمید چه نوع کلاه گیس طبیعی با چه سایزی برای شما مناسب است، تنها باید سر خود را به چند صورت اندازه بگیرید. یا برای سهولت بیشتر و برای اینکه مناسب ترین اندازه را انتخاب کنید، پیش از خرید کلاه گیس طبیعی با یک فروشنده یا کسی که در کار کلاه‌گیس است صحبت کنید. او به شما کمک می‌کند بهترین و مناسب ترین سایز را انتخاب کنید.

اشتباه شماره 2: وقتی کلاه‌گیس داری یعنی همیشه یه مدل موی تکراری داری!

اول اینکه برخلاف تصور اغلب افراد، موهای کلاه گیس را می‌توان به فرم ها و مدل های مختلفی در آورد. برای اینکار تنها کافی است که یا یک نمونه کلاه گیس طبیعی خریداری کنید و یا اینکه یک کلاه‌گیس با موهای مصنوعی اما سازگار با گرما و حرارت تهیه کنید. زیرا موهای طبیعی در واقع همان موی انسان هستند و به راحتی قابل فرم دهی و مقاوم هستند. کلاه‌گیس‌های مصنوعی قدیمی در برابر حرارت مقاوم نیستند و در صورت استفاده از سشوار یا سایر وسایل گرمایشی میتوانند ذوب شوند. اما برخی از موهای مصنوعی این قابلیت را دارند که با وسایل حرارتی مثل اتو مو فرم داده شوند و آسیبی به آن ها وارد نشود.

دوم اینکه نگران این نباشید که برای تمام طول عمرتان از یک کلاه‌گیس استفاده کنید. مدت نگهداری و استفاده از آن ها برای تمام عمر نیست و محدود است. برای مثال اگر کلاه گیس مصنوعی دارید و هر روز آن را به سر می‌کنید حدودا بعد از ۶ ماه باید آن را کنار بگذارید و یکی دیگر تهیه کنید. در خصوص نوع طبیعی و انسانی نیز اگر هر روز آن را به سر میکنید بهتر است پس از ۱ سال آن را دوباره تعویض کنید. بنابراین بعد از تعویض موهای خود، اگر از سبک فعلی و مدل آن ها خسته شده اید، میتوانید کلاه‌گیسی جدید با سبک و رنگ و بلندی جدید بخرید.

اشتباه شماره 3: وقتی باد میاد کلاه گیس زنانه می افته!!!

وقتی چنین تصوری دارید احتمالا فیلم خنده و دار و طنز زیاد می‌بینید. زیرا افتادن کلاه‌گیس با وزش باد تنها در فیلم ها واقعیت دارد. اما مسئله اینجاست که یک کلاه‌گیس مناسب که به درستی و اصولی خریداری شود هرگز نباید از سر بی افتد. کلاه‌گیس تنها زمانی می افتد که خیلی تنگ باش یا خیلی خیلی شل. اما مادامی که متناسب با اندازه سر شما تهیه شود هیچگاه از روی سرتان نخواهد افتاد مگر اینکه خودتان بخواهید آن را بردارید.

اشتباه شماره 4: کلاه گیس طبیعی همیشه بهتر از کلاه گیس مصنوعیه

بسیاری از خانم ها نگران این هستند که کلاه‌گیسشان مصنوعی به نظر برسد. اما این نگرانی واقعا درست نیست. شاید مادر یا مادربزرگتان از موهای مصنوعی قدیمی استفاده میکرد که ظاهری غیرطبیعی داشتند، اما کلاه گیس‌های مصنوعی امروزی دست کمی از موهای طبیعی ندارند و سبک و فرم متنوعی دارند. کلاه گیس‌های‌مصنوعی مدرن با الیاف های با کیفیت و با کمک تکنولوژی جدید ساخته شده اند که به واقعا طبیعی به نظر میرسند. (مگر اینکه یک کلاه گیس ارزان خریداری کنید که کیفیت ندارد و حتی زود خراب میشود)

اشتباهات رایج درباره کلاه گیس طبیعی

 کلاه گیس یکی از راه‌حل‌های نازک شدن موی سر و ریزش آن است. کسانی که به هر دلیلی موهای کم پشتی دارند و یا موی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند از کلاه گیس طبیعی یا مصنوعی استفاده کنند. هرچند که بیشتر استفاده کننده‌ها از این محصولات بانوانی هستند که از سرطان رنج می‌برند و به دلیل شیمی درمانی، کلاه گیس شیمی درمانی به سر می‌کنند، اما افراد دیگر که هیچ مشکلی با ریزش مو ندارند نیز می‌توانند از انواع کلاه‌گیس زنانه یا مردانه استفاده کنند.

در رابطه با این کلاه‌ها و استفاده از آن‌ها شایعات و تصورات اشتباه زیادی وجود دارد، که در ادامه به توضیح چندی از ان ها می پردازیم.

اشتباه شماره ۱: وقتی کلاه گیس سرم می‌کنم همه متوجهش میشن!

کلاه‌گیس‌های امروزی طوری طراحی شده‌اند که کاملاً طبیعی و سالم به نظر می‌رسند. زمانی که از نمونه های مرغوب و با کیفیت استفاده می‌کنید تشخیص طبیعی یا مصنوعی بودن مو برای مردم دشوار است، حتی اگر آن ها بخواهند از نزدیک به سر شما نگاه کنند. ب

اشتباه شماره ۲: وقتی هر روز کلاه گیس میذاری به مو و پوست سرت آسیب وارد میشه!


این هم یک تصور اشتباه و متاسفانه رایج دیگر. در اغلب موارد اگر حین نگهداری یا خرید کلاه گیس طبیعی دقت کنید و به نکات توصیه شده توجه داشته باشید، هیچگاه به موهای طبیعی شما آسیب وارد نخواهد شد. در ثانی برخی افراد از کلاه گیس شیمی درمانی استفاده میکنند، یعنی چون تحت درمان هستند موهای خود را از داده اند و برای جبران موی از دست رفته کلاه گیس به سر میکنند. در نتیجه اصلا مویی وجود ندارد که به آن آسیبی وارد شود.

خوشبختانه سلولهای مو، بدون توجه به این که شما روسری، شال، پارچه و یا کلاه‌گیس به سر دارید یا نه، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند. پوشیدن کلاه‌گیس نیز راهی عالی برای محافظت از پوست سر شما است. اما برای اینکه به پوست سر آسیب وارد نشود بهتر است هر روز پوست سر خود را تمیز و مرطوب کنید.

 

اشتباه شماره ۳: کلاه‌ گیس زنانه تنها برای بیماران سرطانی هستش


این درست است که افراد و خانم هایی که سرطان دارند، مخصوصا کسانی که سرطان سینه دارند، از کلاه گیس شیمی درمانی استفاده می کنند، اما این دلیل نیمشود تصور کنیم که تنها کسانی که سرطان دارند باید از کلاه گیس استفاده کنند. در قرن حاظر و از چند دهه پیش تقریبا بیشتر زنان جامعه و حتی مردها بنا به دلایل مختلفی از انواع کلاه‌گیس‌ها استفاده میکنند. بنابراین فقط به کلاه گیس شیمی درمانی نگاه نکنید، استفاده از این موها و گیسوان میتواند دلایل مختلف و منطقی خودش را داشته باشد و تقریبا هر کسی میتواند یک نمونه از آن ها را داشته باشد.

اشتباه شماره ۴: حالت دادن و مراقبت از کلاه گیس طبیعی سخته!


زمانی که یک چیز جدید را امتحان می‌کنیم تقریبا همیشه با مشکل مواجه می‌شویم. مدتی زمان نیاز داریم تا به چیزهای جدید عادت کنیم. اغلب کسانی که اقدام به خرید کلاه گیس طبیعی می‌کنند از انجایی که تاکنون از چنین چیزی استفاده نکرده اند، در ابتدا تصور می‌کنند که نمی‌توان به گلاه گیس حالت داد یا حتی نمی‌توان از آن مراقبت کرد زیرا اصولا یکبار مصرف هستند. اما این تصور اشتباه است

چگونه یک کلاه گیس ارزان قیمت بخرم؟

 کلُاه-گیس ها از دیربار جزء لوازم شخصی زینتی بودند و معمولا برای پرپشت نشان دادن موها استفاده میشدند. از قدیم عقیده بر این بوده که هرچه موها بلندتر و ضخیم تر باشند شخص زیبایی بیشتری دارد. اما امروزه هدف از داشتن کلاه گیس تنها زیبایی نیست. زیرا برای مثال برخی از افراد سرطانی برای دوره درمان خود کلاه گیس شیمی درمانی میخرند. ما در این مقاله میخواهیم به شما کمک کنیم تا یک کلاه گیس ارزان قیمت برای خود خریداری کنید.

برای خرید کلاه گیس ارزان قیمت باید به چه چیزهایی توجه کنیم؟

جنس

کلاه-گیس‌ها از جنس های مختلفی ساخته میشوند. اما به طور کلی ما آن ها را در دو دسته کلاه گیس طبیعی و مصنوعی قرار میدهیم. انواع طبیعی از موهای طبیعی انسانی ساخته میشوند و مصنوعی نیز از الیاف صناعی غیر انسانی. هرچه کلاه گیس طبیعی تر باشد گرانتر است و برعکس اگر مصنوعی باشد ارزانر است. بنابراین برای خرید کلاه گیس ارزان قیمت باید انواع مصنوعی را خریداری کنید.

رنگ

معمولا موهای کلاه گیس زنانه را در برخی از آن ها رنگ میکنند. از این حیث نمونه های رنگی کمی گرانتر هستند. زیرا برای ساخت آن ها از الیاف رنگی استفاده میشود. برای خرید ارزانتر سعی کنید رنگ های پایه کلاه-گیس مثل مشکی را خریداری کنید.

استایل

برای خرید کلاه گیس ارزان ساده ترین مدل و استایل را انتخاب کنید زیرا هرچه روی آن بیشتر کار شده باشد قیمت بیشتری دارد.

اندازه بلندی و کوتاهی

به نظر میرسد که کلاه گیس های کوتاه تر به خاطر اینکه میزان مواد و موهای بکار رفته در آن ها کمتر است قیمت کمتری دارند و میتوان آن ها را با کمترین قیمت خریداری کرد. مخصوصا اگر مصنوعی باشند.

ایرانی یا خارجی

کلاه-گیس های خارجی به دلیل داشتن کیفیت بالا و تغییرات ارزش ارز معمولا گرانتر هستند بنابراین برای خرید کلاه گیس ارزان قیمت بهتر است خارجی نخرید.

بلند مدت یا کوتاه مدت

کلاه گیسهایی که برای استفاده طولانی مدت مورد استفاده قرار میگیرند کیفیت بالایی دارند و از استانداردهای بهداشتی و ایمنی بالایی برخوردا هستند بنابراین قیمت بیشتری دارند. برای مثال کلاه گیس شیمی درمانی اینگونه است. اما اگر فقط برای یک دوره کوتاه مدت میخواهید کلاه داشته باشید یک کلاه گیس ارزان بخرید.

از کجا کلاه گیس بخرم؟ 5 جایی که می‌توانید کلاه-گیس بخرید

 روش های مختلفی برای خرید کلاه گیس زنانه و مردانه وجود دارد. فرقی نمیکند کجا هستید چه در خانه یا چه در هر شهری از ایران، میتوانید به راحتی آب خوردن هر نوع کلاه-گیسی که دوست دارید را متناسب با سلیقه و شرایط خود بخرید. ما برای کسانی که در اینترنت سرچ میکنند که از کجا کلاه گیس بخرم؟ این مقاله را آماده کرده ایم که امیدوارم مفید باشد.

2 جایی که میتوانید از آن کلاه گیس طبیعی و مصنوعی بخرید

اینترنتی

این روزها همه چیز را میتواند با یک کلیک از طریق اینترنت خریداری کرد. (حتی چیپس و پفک). خوشبخانه ما در ایران جدیدا میتوانیم از طریق اینترنت اقدام به خرید کلاه گیس ارزان و خوب کنیم. بازار این موهای مصنوعی داغ است و هم میتوان انواع کُلاه-گیس نو خرید و هم به کلاه گیس دست دوم دسترسی داشت.

· از کجا کُلاه-گیس نو بخرم: برای خرید میتوانید در اینترنت سرچ کنید. یکی از فروشگاه ها اینترنتی که به صورت آنلاین کلاه‌گیس میفروشند را پیدا کنید و وارد آن شوید. میان محصولات فروشگاه بگردید، قیمت ها را مقایسه کنید و با خواندن جزئیات محصول برای خود یک کلاه گیس بخرید. برای خرید اینترنتی کلاه گیس میتوانید به این سایت مراجعه کنید (https://www.kolahgiss.ir/)

· دست دوم: اگر نمیخواهید یا توان خرید کلاه گیس-گران را ندارید میتوانید وارد سایت هایی مثل دیوار و شیپور شوید و به دنبال کسانی بگردید که کلاه-گیس دست دوم خود را برای فروش در این سایت ها قرار داده اند

حضوری

 

در همه شهرها میتوان مغازه هایی را پیدا کرد که این کلاه ها را خرید و فروش میکنند. اما از آنجایی که ممکن است انواع بی کبیفیت و تقلبی را به شما بفروشند نمیتوان به همه اعتماد کرد. با پرس و جو بهترین مغازه را پیدا کنید و برای خرید به آنجا بروید. برای مثال اگر در تهران زندگی میکنید میتوانید برای خرید کلاه گیس به این آدرس بروید (تهران - خیابان طالقانی - نبش ایرانشهر - جنب بانک تجارت - پلاک 282 - طبقه 5 (نزدیک ایستگاه مترو طالقانی و ایستگاه مترو فردوسی) یا با شماره تلفن های (88307906-88845766- 88820817-88840872) با آن ها تماس بگیرید. با مراجعه به این آدرس میتوانید با مشاوره رایگان بهترین و با کیفیت ترین جنس های خارجی را تهیه کنید و حتی اگر بیماری سرطنی دارید و در عین حال توانایی مالی ندارید روی کمکشان حساب باز کنید.

4 کاری که در نگهداری از کلاه گیس شیمی درمانی یاهر نوع دیگری نباید انجام داد

 کسانی که به هر دلیلی از کلاه گیس استفاده میکنند باید به درستی از آن نگهداری کنند و با تمام توصیه های پیرامون آن آشنا باشند. فرقی نمیکند کلاه گیس طبیعی شیک زنانه میگیرید یا نه، کلاه‌گیس شیمی‌درمانی، در هر صورت همه کسانی که این گیسوان مصنوعی را دارند، باید بتوانند به درستی از آن محافظت و مراقبت کنند. در این مقاله با 4 نکته درباره نگهداری و مراقبت از این کلاه‌ها آشنا خواهید شد.

1. برای خشک کردن کلاه گیس مصنوعی از سشوار استفاده نکنید


فرقی نمی‌کند که کلاه‌گیس طبیعی داشته باشید یا مصنوعی، بهتر است سعی کنید آن ها خیس نشوند. اما اگر یک کلاه‌-گیس مصنوعی دارید و تحت هر شرایطی خیس شده، هیچوقت آن را با اتو مو، سشوار یا سایر روش های حرارتی خشک کنید. زیرا مواد سازنده این کلاه ها در مقابل حرارات آسیب پذیر هستند و در صورت آسیب دیگر قابل استفاده نخواهند بود. زیرا قطعاً به الیاف آن ها آسیب خواهید رساند.

2. کلاه-گیس را خودتان سرخود رنگ نکنید


شما قیمت زیادی برای کلاه گیس پرداخت میکنید و باید در مراقبت و نگهداری از آن احتیاط کنید. مخصوصا هیچوقت خودتان اقدام به رنگ کردن یک کلاه گیس زنانه طبیعی نکنید مگر اینکه واقعا حرفه ای باشید. زیرا الیاف آن خراب و غیرقابل استفاده میشود. اینکار را به آرایشگاه های حرفه ای بسپارید.

3. کلاه-گیس را از آتش و گرمای اجاق گاز دور نگه دارید


سعی کنید وقتی در حال پخت و پز هستید کلاه-گیس خود را در بیاورید زیرا حرارت شعله اجاق گاز باعث خراب شدن تارهای مو میشود. مخصوصا از روشن کردن آتش با هیزم و نزدیک شدن به آن با کلاه گیس خودداری کنید.

4. هیچوقت کلاه گیس تنگ سرتان نکنید


اگر نمیخواهید به موهای طبیع خودتان آسیب وارد شود همیشه در انتخاب سایز و اندازه کلاه گیس هوشیار باشید و دقت کنید. اگر خیلی گشاد باشد از سرتان می افتد و اگر خیلی تنگ باشد به پوست و موی خودتان آسیب میزند زیرا فرآیند خون رسانی به آن ها را مختل میکند.

کلاه گیس

یکی از راه های پوشاندن ظاهری طاسی سر در افرادی که موهای خود را از دست داده اند (معمولا به دلیل بیماری آلوپسی و شیمی درمانی )استفاده از کلاه گيس طبیعی یا مصنوعی است هر چند که از ديد افراد معمولی جامعه، استفاده از کلاه گيس برای مردان شايسته نبوده و اغلب اين افراد مورد تمسخر ديگران قرار می گيرند و همين مطلب موجب ايجاد يک ترس و اضطراب دائمی و سرافکندگی فرد می گردد. در مقابل خانم ها بسيار راحت تر از کلاه گيس استفاده کرده و فرهنگ جامعه هم استفاده از کلاه گیس زنانه را می پسندد و عيبی برای آن نمی بيند.

 

کلاه گيس های مدرن از جنس آکريليک بوده و بسيار سبک هستند و بی نهايت طبيعی بنظر می رسند ولی مشکل آنها اين است که فرد کمی احساس گرما در سرش می کند. به همین دلیل از این کلاه گیس ها نمی توان به عنوان کلاه گیس شیمی درمانی استفاده کرد زیرا ممکن است برای پوست حساس افراد سرطانی آزار دهنده باشد.

با تجوجه به تنوع رنگ و مدل در کلاه گيس های آکريليک، تهيه آنها بسيار ساده است و باید بدانید که که کلاه گيس ها را بايستی هر 9 – 6 ماه تعويض نمود. اکثر افراد دو عدد کلاه گيس دارند که يکی از آنها زاپاس است. در صورتيکه سر کاملاً طاس باشد می توان برای استقرار محکمتر کلاه گيس بر روی سر از قطعات چسب دار مخصوص ( Adhesive Pad ) استفاده نمود. برخی افراد ترجيح می دهند که از کلاه گيس دارای موهای طبيعی ( Real Hair Wig ) استفاده نمايند. قيمت اين کلاه گيس ها نسبت به نوع قبلی خيلی گرانتر بوده ولی حسن کلاه گيس این کلاه گیس نسبت به کلاه گیس های ارزان این است که با موهای طبعی ساخته شده اند که می توان آن را هر 4 – 3 سال عوض کرد. اين کلاه گيس ها را نمی توان شست و لذا در باران نمی توان از آنها استفاده کرد و بطور کلی استفاده از آنها در مقايسه با نوع آکريليک مشکلات بيشتری دارد.

ارتباط کلاه گیس با کاشت موی طبیعی

گاهی فرد برای پوشانيدن ظاهری يک طاسی نه چندان شديد و وسيع در سرش نیازمند به استفاده از کلاه گيس شده و مدتی از آن استفاده می کند بدين معنی که شخص با کلاه گيس خود را به جامعه معرفی کرده و بدين ترتيب در انظار ظاهر می شود.اما ممکن است پس از مدتی وی از کلاه گيس و مشکلات آن خسته شده و تصميم به انجام کاشت مو می گيرد. اين فرد با کسی که از کلاه گيس استفاده نکرده و با طاسی سرش در انظار ظاهر شده است، تفاوت های بسياری داشته و يکسری مشکلات بر سر راه کاشت موی وی وجود دارد. اکثر اين مشکلات به جنبه های روانشناسی و احساسی فرد برمی گردد. با توجه به اينکه برای انجام کاشت مو اکثراً لازم است که موها تراشيده شوند و از طرفی معمولاً کلاه گيس به موهای قبلی فرد متصل شده است، لذا مشخص است که پس از کاشت مو ديگر نمی توان از کلاه گيس استفاده شده و اين مطلب موجب بروز مشکلاتی برای فرد از نظر برخورد اجتماعی وی گردد.

از سوی ديگر تراکم موهای کلاه گيس بسيار بيشتر از تراکمی است که با يک يا دو جلسه کاشت موی طبيعی ايجاد شده هر چند که اين تراکم بالا به قيمت ظاهر غيرعادی و مصنوعی کلاه گيس بدست می آيد. تراکم کمتر کاشت مو گاهی موجب پشيمانی فرد از انجام کاشت مو شده و سخنان نيش دار اطرافيان هم به آن دامن می زند. 

تغییرات بدن در سرطان

 تغییرات بدن در سرطان شامل تغییرات در سیستم ایمنی

سیستم ایمنی از بدن در مقابل بیماری هایی که روزانه با آن ها مواجه می شویم و حتی ممکن است به آن مبتلا شویم و هم چنین عفونت هایی که مشکلات زیادی برای ما به وجود می آورند، حفاظت می کند. وقتی مبتلا به سرطان می شوید و یا در طول دوره درمان آن هستید ، گاهی سیستم ایمنی بدن شما تضعیف می شود.

برای جلوگیری از تغییرات سیستم ایمنی بدن در هنگام سرطان نیز برخی از سلول های سیستم ایمنی بدن می توانند سلول های سرطانی غیر طبیعی را تشخیص دهند و آن ها را از بین ببرند. اما متاسفانه ممکن است این راه برای خلاص شدن از شر سرطان به طور کامل کفایت نکند.

تغییرات پوستی در سرطان

همانطور که گفته شد، در بیماری سرطان در طول دوره بیماری و یا در طول دوره درمان، تغییرات بدن در سرطان شامل تغییراتی در اندام های شما ایجاد می شود که یکی از آنها تغییرات پوستی است. بیماری سرطان تغییراتی را در پوست و ناخن ایجاد خواهد کرد ، اما نگران این قضیه نباشید زیرا می توانید با تیم های مراقبت بهداشتی تماس گرفته و این مشکلات را برطرف کنید.

مشکلاتی که در طول دوره درمان بیماری سرطان ایجاد می شود مواردی است از جمله: در طول دوره پرتو درمانی و شیمی درمانی اغلب بسیار خفیف هستند ولی گاه در پرتو درمانی به دلیل اینکه اشعه به پوست تابیده می شود احساس خارش ، قرمزی و گاهی تیرگی را می کنید. حتی ممکن است زخم هایی بر روی پوست ایجاد شود.

تغییر در مو پس از ابتلا به سرطان

باید بدانید که در زمان ابتلا به سرطان و نیز در طول دوره درمان آن دچار ریزش مو خواهید شد. ریزش مو یکی از سخت ترین و ناراحت کننده ترین بخش های تجربه بیماری سرطان است، البته این را هم اضافه کنم ممکن است بعضی سرطان ها باعث ایجاد ریزش مو نشود، ولی در اکثر مواقع این اتفاق رخ می دهد. این که شخصی خود را بدون موی سر و ابرو تصور کند خیلی وحشتناک است ولی در اغلب موارد افرادی که در حال درمان هستند و شیمی درمانی می شوند افردی بدون مو ، ابرو و مژه هستند. این بخش سخت ترین قسمت بیماری سرطان است که بعضی افراد تجربه می کنند. اما اگر این موضوع برای فرد مبتلا به سرطان خیلی ناراحت کننده باشد می تواند قبل از شروع شیمی درمانی اقدام به خرید کلاه گیس شیمی درمانی کند. ( توجه کنید استفاده از کلاه گیس ارزان با الیاف مصنوعی می تواند برای پوست حساس افرادی که تحت شیمی درمانی هستند آزار دهنده باشد )

تغییرات بدن در سرطان شامل تغییر اندام های گوارشی

مشکلات مختلفی در اندام های گوارشی در افراد مبتلا به سرطان ایجاد می شود. به طور مثال، مسائل مربوط به هضم غذا در افراد مبتلا به سرطان یکی از مشکلاتی است که وجود دارد زیرا مشکلات گوارشی می تواند توانایی بیمار در هضم غذا را مختل کند.

مقایسه کاشت مو و کلاه گیس

در این مقاله به مقایسه کاشت مو و استفاده از کلاه گیس می پردازیم و مزایا و معایب هر کدام را مورد بحث قرار می دهیم . از قدیم بسیاری از افرادی که دچار ریزش موی سر شده بودند، به دنبال خرید کلاه گیس زنانه یا مردانه بودند و به دنبال اطلاع از بهترین و ارزان ترین قیمت کلاه گیس طبیعی بودند.

با ورود تکنیک های مختلف ترمیم مو  و کاشت مو، میزان محبوبیت و استفاده از کلاه گیس، مرتب کمتر شد ولی همچنان عده ای در جهان هستند که به جای استفاده از عمل کاشت مو و یا روش های دارویی درمان ریزش مو ، از کلاه گیس استفاده می کنندهم چنین بسیاری از افرادی که به علت شیمی درمانی و یا پرتو درمانی دچار ریزش مو شده اند برای درمان موقت ازکلاه گیس شیمی درمانی استفاده می کند.

چرا عمل کاشت مو:
عمل کاشت مو نسبت به استفاده از کلاه گیس ها مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه نتایج آن دائمی و کاملا طبیعی هستند و از لحاظ هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه است.

ترس از معلوم شدن کلاه گیس:
بسیاری ازافرادی که همیشه از کلاه گیس طبیعی یا مصنوعی استفاده می کنند ، می گویند که همیشه از این ترسرا دارند که هنگام وزش شدید باد، کلاه گیس آنها را باد ببرد. چنین اتفاقی می تواند یک حادثه هنده دار را رقم بزند . یا اگر کسی به سرشان دست بزند، براحتی متوجه می شود که وی کلاه گیس بر سر دارد و همچنین این افراد در زمان شنا در مکان هایی مانند استخر و یا دریا به مشکل برمی خورند و کلاه گیس را باید از سر در آورند.

طاسی:
شاید لازم باشد که این نکته را یاداوری کنیم کنیم که استفاده از کلاه گیس می تواند موجب طاسی سر شود و این مسئله یکی از عوارض و معایب کلاه گیس در مقایسه با کاشت مو است. این مسئله به دلیل چسباندن و اتصال لایه زیرین کلاه گیس به سر اتفاق می افتد. این نوع طاسی ناشی از استفاده از کلاه گیس، "traction alopecia" گفته می شود.

استفاده از کلاه گیس:
در برخی از افرادی که دچار ریزش موی موقتی و نه دائم، هستند شاید استفاده از کلاه گیس چندان ایرادی نداشته باشد هر چند که در این حالت هم این کار توصیه نمی شود. برای مثال زنانی که زایمان کرده اند، افرادی که تحت شیمی درمانی هستند و یا بیماران و افرادی که دچار بیماری های خاص هستند.

نتیجه پایانی:

در پایان اینکه به هر دلیلی که افراد دچار ریزش موی سر، کم پشت شدن موها و یا طاسی منطقه ای می شوند، بهتر است در ابتدا به یک کلینیک کاشت مو مراجعه کنند تا پس از بررسی های اولیه و معاینات، بهترین درمان برای بازگرداندن موهای از دست رفته، توسط پزشک کاشت مو برای آنها تجویز شود.

صفحه قبل 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 صفحه بعد