داروهای شیمی درمانی خوراکی

 

نکات زیر در مورد استفاده از داروهای شیمی درمانی خوراکی ضرورت دارد :

 • داروهای شیمی درمانی خوراکی تمامی عوارض تزریق وریدی مثل عفونت، خونریزی، اسهال ،ریزش مو ، زخم دهان و… را می تواند به دنبال داشته باشد.
 • داروی شیمی درمانی در یک پروتکل مشخص و طبق یک جدول زمان بندی شده منظم استفاده خواهد شد.
 • قبل از شروع هر دوره شیمی درمانی نیاز به انجام آزمایش خون و تنظیم دوز توسط پزشک معالج می باشد.
 • داروهای شیمی درمانی خوراکی باید در جای خنک و دور از دسترس بچه ها نگهداری شود.
 • داروی شیمی درمانی خوراکی نباید شکسته و دو تیکه شود و فقط خود بیمار آن را برشته و استفاده نماید و همراهان نباید با این دارو در تماس باشند.
 • برای جلوگیری از اشتباه بیمار و همراهان، باید تمام اطلاعات لازم در مورد دوز مصرفی، طول دوره مصرف، شرایط استفاده و … از پزشک معالج دریافت گردد. برای مثال بعضی از داروها لازم است وسط غذا خورده شود در حالیکه داروهای دیگر باید ۲-۱ ساعت بعد از غذا میل شود. دانستن این نکات برای اثربخشی بهتر ضروری است.
 • از عوارض سمی داروهای شیمی درمانی باید بطور کامل آگاه بوده تا در صورت بروز اولین علایم با تیم درمانی خود مشورت نمایید.

بر این مطلب باید تأکید نمود که داروی شیمی درمانی خوراکی یک قرص ساده نیست و ممکن است با عوارض تهدید کننده ای همراه باشد، بنابراین دقت و توجه بیشتر بیمار و همراهان را نیاز دارد.

 • در مورد نحوه نگهداری این داروهای خوراکی شیمی درمانی اطلاعات لازم را از تیم درمانی خود بگیرید.

 مشورت باپزشک درمورد تغییر مقدار(دوز) دارو :

دوزهای شیمی درمانی خوراکی به گونه ای تنظیم شده است که همان سطح دارو در بدن شما باقی می ماند تا سلول های سرطانی را از بین ببرد.

عدم استفاده از شیمی درمانی به روش صحیح می تواند بر چگونگی عملکرد آن تأثیر بگذارد ، و حتی ممکن است باعث رشد سرطان شود.

گاهی اوقات تغییر دوز لازم است ، اما هیچ تغییری ایجاد نکنید ، مگر اینکه پزشک به شما بگوید این کار را انجام دهید.

حتی بعد از اینکه احساس بهتری پیدا کردید ، ممکن است هنوز سلولهای سرطانی در بدن شما وجود داشته باشد که شیمی درمانی باید با آن مبارزه کند.

ممکن است پزشک شما مجبور شود مقدار مصرف داروهای دیگر را به شما تغییر دهد یا به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید.

استفاده ازداروهای خوراکی شیمی درمانی در خانه ، آزادی بیشتری را به شما می دهد بدون اینکه ویزیت های درمانی زیادی داشته باشید.

ممکن است خیلی وقت ها پزشک و پرستار خود را ندیده باشید، اما حتما با هرگونه سؤال یا نگرانی که دارید با آنها تماس بگیرید.

برخی از عوارض مصرف دارو قابل پیشگیری یا حل است.

مانند مصرف برخی غذاها یا میوه ها برای کاهش زخم دهانی یا استفاده از کلاه گیس طبیعی یا کلاه گیس شیمی درمانی برای از دست دادن موها.

 

 

چطور کودک مبتلا به سرطان را برای ریزش مو آماده کنیم؟

 

 • زمانی که شما و کودکتان می دانید که با درمان سرطان انتظار ریزش موها وجود دارد، می توانید از قبل برای برای درمان ریزش مو شیمی درمانی برنامه ریزی کنید.
 • عکسی از کودک خود با موهایش بگیرید تا اگر او کلاه گیس خواست، سبک موهای او در عکس به او کمک کند که انتخاب درستی داشته باشد. همین طور کمی از موهای او را قیچی کنید تا رنگ و بافت موها را تطابق دهید.
 • از کودک خود بخواهید که موهایش را کوتاه کند. زمانی که موها کوتاه است و کودک شما می خواهد زمانی که موها شروع به ریختن کرد، آن ها را بپوشاند، کلاه های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک کودک شما را راضی می کند. احساس خوب در ظاهر برای بیشتر کودکانی که تحت درمان سرطان قرار می گیرند، بسیار مهم است. بنابر این زمان مورد نیاز را صرف این مرحله کنید تا پروسه را تا حد ممکن لذت بخش و آرامش بخش نمایید.
 • اگر کودک شما به استفاده از کلاه گیس علاقه مند است، ابتدا از پزشک خود برای شرکت بیمه تائیدیه بگیرید. بسیاری از بیمه کننده های نظام سلامت، هزینه کلاه گیس را قبول می کنند، اگر که پزشک آن را تجویز کند. یک مغازه فروش کلاه گیس یا سالن آرایشی را انتخاب کنید که بتواند به انتخاب کلاه گیس برای کودک شما کمک کند. مددکار اجتماعی بیمارستان معمولا توصیه هایی را به شما ارائه می کند.
 • درک کنید که بیشتر افراد نباید کلاه گیس را همان طوری که هست استفاده کنند. برای اینکه خوب به نظر بیاید، کلاه گیس معمولا نیاز به کوتاه شدن، مدل دادن و دیگر تنظیمات توسط متخصص مراقبت مو دارد. همین طور کلاه گیس باید اندازه ی درستی برای کودک شما داشته باشد تا او احساس راحتی کند.
 • عموما، موی مصنوعی شکل خود را حفظ می کند و نیاز به مراقبت کمتری از موی انسان دارد و ارزان تر نیز هست. هر دو نوع مو در انواع رنگ ها و بافت ها وجود دارند و شما باید بتوانید موی طبیعی کودک را تخمین بزنید.
 • اگر بیمه شما هزینه کلاه گیس طبیعی را تحت پوشش قرار ندهد، سازمان هایی هستند که به تامین کلاه گیس با هزینه ی کم یا بدون هزینه کمک می کنند. به منابع مناسب برای اطلاعات درباره این سازمان ها مراجعه کنید. همین طور با بخش انجمن سرطان محلی خود برای کمک در تهیه کلاه گیس رایگان تماس بگیرید.
 • ممکن است صحبت با کودکان دیگری که تجربه درمان سرطان و از دست دادن مو را داشته اند، برای شما و کودک شما کمک کننده باشد و بتوانید بفهمید چه چیزی برای آن ها موثر بوده است و چه چیزی نبوده. مددکار اجتماعی بیمارستان شما می تواند به شما کمک کند که کودکان یا نوجوانان مبتلا به سرطان را برای تسهیم دیدگاه هایتان پیدا کنید.
 •  

بعضی از عوارض شیمی درمانی و رادیوتراپی :

 حساس ضعف و خستگی و کسالت و احساس رخوت یا سنگینی از عوارض معمول شیمی درمانی میباشد . در زمان شیمی درمانی و حتی تا ماه ها بعد این احساس خستگی میتواند وجود داشته باشد.

اگر شیمی درمانی و رادیوتراپی هم زمان صورت گیرد این احساس خستگی و رخوت بیشتر و طولانی تر خواهد شد .
بهتر است با این موضوع کنار بیایید و همیشه روحیه خود را حفظ کنید و بدانید سلامتی و عمر در دست آفریدگار است حفظ روحیه در بهبود بیماری و حتی طول عمر شما بسیار بسیار موثر است بازهم تاکید میشود بسیار بسیار موثر است.
بهتر است تعداد وعده های غذایی خود را افزایش داده و حجم هر وعده را کاهش دهید. استفاده زیاد از مایعات و آب و غذاهای مانند سوپ کمک شایانی به شما می کند .
داروهای شیمی درمانی میتواند به سلولهایی ریشه مو آسیب بزند و رشد مو مختل نماید.
ریزش مو معمولاً از جلسه اول شیمی درمانی شروع می شود و در ابتدا پوست سر کمی آسیب دیده و اذیت میشود ممکن است موهای سر در ابتدا کم کم و بعد از جلسه دوم شیمی درمانی به صورت دسته دسته ریزش نماید.

توجه :

اگر خانم هستید و یا به نداشتن مو حساس و حفظ ظاهر و حفظ روحیه برایتان اهمیت زیادی دارد می توانید برای درمان ریزش مو شیمی درمانی از همان ابتدا فکر تهیه کلاه گیس باشد.
کلاه گیس پلیمری و پلاستکی را به هیچوجه در زمان شیمی درمانی استفاده ننمایید و از کلاه گیس طبیعی استفاده نمایید و یا قید استفاده از کلاه گیس را بزنید.
حدود ۳-۲ ماه بعد از اتمام مراحل شیمی درمانی موها شروع به رشد مجدد می کنند
موها در ماه های ابتدایی رشد نازک هستند و حتی رشدشان کند میباشد ولی به تدریج در طی شش ماه تا یکسال به رشد طبیعی و ضخامت اولیه خواهند رسید.
اگر بیمار می خواهد کلاه گیس تهیه کند بهتر است قبل از شروع ریزش مو اقدام کند و قبل از شروع ریزش با تهیه کردن کلاه گیس با موی طبیعی موهای خود را با ماشین کوتاه کند تا ریزش مو خود را اصلا” نبیند.
بعضی از داروهای شیمی درمانی به خاطر اختلال در عملکرد مغز استخوان سبب کاهش تولید گلبول سفید می شوند. گلبول سفید نقش محافظتی از عفونت در بدن دارند در نتیجه باید مراقب بیماری های غفونی باشید .
بنابراین، چون شیمی درمانی تعداد سلول های سفید خون را کاهش می دهد، بیمار باید مراقب باشد تا دچار عفونت نشود
پزشکان در طی شیمی درمانی تعداد سلول های سفید خون را چک میکنند و در صورت کاهش محسوس دارو تجویز میکند تا خطر عفونت در بدن بیمار کاهش یابد.
شستن زیاد دست ها با آب و صابون و همراه داشتن مواد ضد عفونی کننده دست ها امری مناسب است.
دوری کردن از افراد مبتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا و سرخک وآبله مرغان امری مناسب است.

انواع روش های شیمی درمانی

 

انواع روش های شیمی درمانی :

انواع روش های شیمی درمانی درحال حاضر به سه روش داخل شریانی و داخل صفاق و خوراکی می باشد.

شیمی درمانی داخل شریانی :

یکی از انواع روش های شیمی درمانی ، شیمی درمانی داخل شریانی است.

شیمی درمانی داخل شریانی یعنی اینکه داروی شیمی درمانی را به شریان تغذیه کننده تومور تخلیه کنیم.

با این روش چون دارو به طور مستقیم وارد تومور شده و دیگر نواحی بدن تحت تأثیر داروی شیمی درمانی قرار نمی گیرد، می توان دوز بالای داروی شیمی درمانی را تجویز نمود.

در حالت عادی چون داروی شیمی درمانی در داخل رگ محیطی یا مرکزی تزریق می گردد امکان تجویز دوز خیلی بالا وجود ندارد چون بافت های سالم بدن تحمل دوز بالای داروی شیمی درمانی را ندارند.

در این روش با آنژیوگرافی یا رگ نگاری، شریان خون رساننده به تومور را پیدا کرده و داروی شیمی درمانی با غلظت بالا را به داخل این رگ تزریق می نمایند. این روش یک تکنیک بسیار تخصصی بوده، همه جا در دسترس نیست.

سرطان اولیه و متاستازهای کبدی شایع ترین تومورهایی هستند که به روش شیمی درمانی داخل شریانی ممکن است تحت درمان قرار بگیرند.

عوارض شیمی درمانی داخل شریانی همانند شیمی درمانی داخل وریدی است.

در مورد استفاده از این روش برای تومور کبدی ممکن است تحریک معده اتفاق بیفتد زیرا خون حاوی مواد شیمی درمانی با غلظت بالا از معده نیز عبور می کند و باعث التهاب درون معده می شود.

این عارضه با داروهایی که پزشک معالج تجویز می نماید، قابل کنترل است.

شیمی درمانی داخل صفاقی :

این روش برای تومورهای پیشرفته داخل شکم استفاده می گردد.

در این فرایند داروی شیمی درمانی که گرم شده است به داخل شکم و فضای صفاق تزریق می گردد.

مهمترین داروهای شیمی درمانی که در این روش استفاده می شوند، میتومایسین و سیس پلاتین هستند.

این روش برای تومورهایی که در داخل شکم پخش شده و با جراحی امکان برداشتن کامل آنها وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

شایع ترین سرطان ها که ممکن است این روش جزیی از فرایند درمان شان باشد، سرطان آپاندیس و سرطان تخمدان هستند.

بعد از جراحی و برداشتن حجم اصلی تومور توسط جراح، داروی شیمی درمانی که کمی گرم شده است وارد فضای صفاق می گردد و چون به گردش خون دسترسی ندارد دوز بالاتری از داروی شیمی درمانی را می توان به داخل صفاق تجویز نمود.

شیمی درمانی خوراکی :

در طی چند سال اخیر، شیمی درمانی خوراکی در پروتکل های درمان سرطان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

مزیت اصلی اش این است که بیمار نیازمند حضور در بیمارستان و کلینیک های شلوغ انکولوژی نیست.

در ضمن عوارض تزریق وریدی و احتیاج به رگ گیری های مکرر نیز کاهش پیدا می کند.

انچه مسلم است یکی از عوارض داروهای شیمی درمانی ریزش مو است که در هر سه روش تفاوتی نمی کند.

برخی از بیماران برای حفظ روحیه واعتماد به نفس خود اقدام به تهیه کلاه گیس طبیعی یا کلاه گیس شیمی درمانی میکنند.

درمان هدفمند درشیمی درمانی

 

درمان هدفمند (تارگت تراپی) در شیمی درمانی چیست و چه جایگاهی دارد؟

 درمان هدفمند درشیمی درمانی  در اکثریت موارد با یک خصیصه مشخص در سلول های تومورال تجمع پیدا می کند .

در نتیجه، سایر سلول های بدن که این خصوصیات مشخص را ندارند کمتر تحت تأثیر دارو قرار خواهند گرفت.

 چندین گروه از درمان هدفمند درشیمی درمانی شناخته شده اند که عبارتند از:

 مهار کننده های رگزایی :

 سلول های سرطانی که رشد پیدا کرده، از محل اولیه خود به دیگر نواحی بدن انتقال و گسترش پیدا می کنند نیازمند داشتن عروق خونی می باشند.

داروهایی که به عنوان مهارکننده های رگ زایی شناخته می شوند، بر علیه تشکیل عروق خونی جدید عمل میکنند.

در نتیجه سلول های سرطانی قادر به رشد و گسترش در بافت ها نمی باشند.

 مهار کننده های آنزیم :

 بعضی از آنزیم ها یا پروتئین ها در سطح یا درون سلول وجود دارند که باعث رشد سلول های سرطانی خواهند شد.

اینها گاهی داروهای با مولکول کوچک نامیده می شوند.

این دسته داروها با مهار این پروتئین ها از تحریک رشد سلول های  تومورال جلوگیری میکنند.

بدین ترتیب رشد آنها را متوقف می کنند.

گاهی اوقات داروهای هدفمند در کنار داروهای شیمی درمانی استاندارد برای بیمار تجویز میشود.

درمان های هدفمند بر روی سلول های خونی تأثیر خاصی ندارند.

در نتیجه در صورتیکه به تنهایی استفاده شوند انجام آزمایش خون ضرورت ندارد.

ولی این دسته داروها عوارض دیگری از قبیل تب، واکنش آلرژیک، بثورات پوستی، و تغییرات فشار خون را ممکن است در فرد بیمار ایجاد کنند.

بیمار  ممکن است داروهایی را برای برطرف کردن این عوارض استفاده کند.

استفاده از هرگونه دارویی که به منظور کاهش این عوارض درنظر گرفته میشود باید زیر نظر پزشک و با اطلاع وی باشد.

استفاده سرخود از داروها در طی شیمی درمانی نه تنها به بیمار کمک نمیکند بلکه خطرات احتمالی را متوجه بیمار میکند.

سرطان را بشناسیم

 

برای اینکه بهتر بتوانیم باسرطان مبارزه کنیم قبل ازهرچیز باید سرطان را بشناسیم.

سلول واحد اساسی و ساختمانی حیات است.

سلول همانند کیسه ای حاوی پروتئین ها، اسیدهای چرب، کربوهیدرات ها و ماده حیات به نام دی ان ای (DNA) می باشد.

قابلیت رشد، تکثیر و همانندسازی از ویژگی های سلول های زنده است.

به صورت طبیعی، سلول ها رشد می کنند و تقسیم می شوند تا سلول هایی جدید را که مورد نیاز بدن است، تشکیل دهند.

زمانی که سلول ها پیر می شوند، می میرند و سلول های جدید جای آنها را می گیرند.

ساختار ژنتیکی هر سلول سرعت رشد، تقسیم و زمان مرگ آن را تعیین می کند.

در حالت طبیعی، جایگزینی سلول های فرسوده با سلول های جوان از یک برنامه منظم تبعیت می کنند .

فرایند رشد و تجدید سلولی به طور ثابت در بدن اتفاق می افتد.

گاهی، این روند طبیعی، به شکلی اشتباه پیش می رود.

سلول های جدید زمانی که بدن به آنها نیاز ندارد، ایجاد می شوند و سلول های قدیمی، زمانی که باید از بین بروند، نمی میرند.

این سلول های اضافی می توانند یک توده بافتی به نام زائده یا تومور را تشکیل دهند.

 

جهش زنتیکی و سرطان :

 

سرطان نوعی بیماری است که در آن سلول ها توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می دهند .

این موضوع منجر به تسخیر، تخریب و فاسدشدن بافت های سالم می شود.

بیش از ۱۰۰ نوع سرطان شناسایی شده است و این سرطان ها در هر قسمتی از بدن می تواند تظاهر پیدا کنند.

مرگ ناشی از سرطان در سال ۲۰۰۸، ۷۶ میلیون نفر بوده است .

این تعداد۱۳٪ از کل مرگ و میر در آن سال در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است.

قبل از سرطانی شدن سلول ها تعدادی اشتباه در کدهای ژنتیکی رخ می دهد که این اشتباهات را نقص یا جهش ژنتیکی می نامند.

بیشتر این جهش های ژنی به دلیل مواجه با مواد سرطان زا یا اشتباهات سلول ها در زمان کپی کردن اطلاعات ژنتیکی، قبل از تقسیم سلولی، در طول زندگی رخ می دهند.

 

سن ابتلا به سرطان معمولا چه زمانی است؟

 

بسیاری از این سلول ها توسط سیستم ایمنی بدن از بین می روند.

بنابراین معمولا سالیان زیادی طول می کشد تا تعداد جهش ها و اشتباهات ژنتیکی آنقدر زیاد شود تا منجر به وقوع سرطان گردد.

از این رو سرطانها اکثرا در سنین بالا پدید می آیند .

عموما خطر ابتلا در سنین جوانی بسیار کمتر از سنین میانسالی و پیری است.

کلاه گیس با موی طبیعی انسان

 ممکن است این پرسش درذهن بسیاری از افراد شکل بگیرد که کلاه گیس طبیعی انسان چه مزیتی نسبت به سایرکلاه گیس ها دارد.

امروزه سرطان یکی از شناخته ترین بیماری های دنیاست که افراد بسیاری درسراسر جهان با ان دست و پنجه نرم می کنند.

خوشبختانه روش های درمان سرطان در چند دهه اخیر رشد چشمگیری کرده و به بیماران امید زیادی برای بهبود خود داده است.

یکی از این روشها شیمی درمانی است.

داروهایی که از طریق شیمی درمانی وارد بدن بیمار میشوند به سلول های سرطانی هجوم برده و باعث نابودی انها می شوند.

در این تهاجم سلول هایی که رشد سریعتری دارند بیشتر مورد هدف قرار می گیرند زیرا سلول های سرطانی از این دسته اند.

متاسفانه سلول های مو  که سرعت رشد و تکثیر زیادی را در بدن دارند نیز در گروه این سلول های هدف قرار میگیرند.

به همین علت ریزش مو در هنگام شیمی درمانی رخ می دهد.

 

حفظ  روحیه در طی دوران شیمی درمانی :

 

بسیاری از بیماران تحت درمان مایل اند درطی این دوران فعالیت های شغلی و اجتماعی خود را مانند سابق یا با کمی تخفیف انجام دهند .

اما ریزش موها سدی در برابرحضور اجتماعی و فعال انها میشود. به همین علت بسیاری از این بیماران اقدام به تهیه کلاه گیس شیمی درمانی می نمایند.

نکته مهمی که بیماران  باید به ان توجه کنند این است که برای درمان ریزش مو شیمی درمانی و یا درمان ریزش مو آلوپسی کلاه گیس با موی طبیعی انسان تهیه و استفاده نمایند زیرا اجتناب از مواد پلاستیکی و پلیمری به کاررفته در سایر کلاه گیس ها امری مهم برای انها تلقی می شود.

این بیماران نیاز به تهیه کلاه گیسی دارند که در ان از چسب و مواد پلاستیکی استفاده نشود.

 این کار کمک بسیار بزرگی برای حفظ روحیه و عدم گوشه گیری و انزوای این بیماران در طی دوران حساس شیمی درمانی میکند.

اطلاعات لازم برای تهیه کلاه گیس

 

داشتن اطلاعات لازم برای تهیه کلاه گیس خوب و با کیفیت اولین گام برای انتخاب آن است.

بیشتر افراد حداقل یک بار در طول عمر خود کلاه گیس یا هرپیس را دیده اند و با پدیده ای به نام کلاه گیس تا حدودی آشنایی دارند.

خبلی از افراد جامعه نیز در رابطه با این کالای  آرایشی کنجکاوی بیشتری داشته و تحقیقات و مطالعه نیز میکنند.

بیشتر افرادی که اکنون در حال استفاده از کلاه گیس هستند هیچوقت تصور نمی کردند که روزی از این کالا استفاده کنند پس نیازی به کسب اطلاعات در این زمینه را نداشتند.

اما زمانیکه تصمیم به استفاده از کلاه گیس گرفتند بدون شک سوالات زیادی در ذهنشان نقش می بندد.

سوالاتی از این دسته که :

 • کلاه گیس چگونه استفاده می شود؟
 • آیا استفاده از آن برای من مشکلی ایجاد نمی کند؟
 • آیا ظاهر وجلوه طبیعی و زیبایی دارد؟
 • چند نوع کلاه گیس در بازار وجود دارد؟
 • چه نوع آن برای من مناسب است؟
 • هزینه و قیمت فروش کلاه گیس چقدر است؟

و بسیاری سوالات از این قبیل از ذهن فرد عبور می کند .

البته با یک تحقیق مختصر تقریبا به پاسخ مناسب برای بیشتر این سوالات می توان رسید .

 

فاکتورهای لازم برای انتخاب یک کلاه گیس :

 

مدت زمان درنظر گرفته شده برای استفاده از کلاه گیس و علت استفاده از آن و هزینه ای که فرد برای تهیه و خرید یک کلاه گیس در نظر میگیرد سه فاکتور اصلی برای سفارش یا خرید آن است.

منظور از مدت زمان استفاده این است که آیا شخص استفاده کننده میخواهد به طور دائم و همیشگی از آن استفاده کند مانند افرادی که برای درمان ریزش مو آلوپسی یا درمان ریزش مو شیمی درمانی از آن استفاده می کنند که  در این صورت نیاز به تهیه کلاه گیس طبیعی دارند.

علت استفاده نیز بر اساس اینکه شخص به میل خودش علی رغم داشتن موهای خود برای مصارف زیبایی یا اینکه برخلاف میل خود بر اثر بیماری و از دست دادن موهای خود مجبور به استفاده میشود متفاوت است

هزینه خرید در نظر گرفته شده نیز می تواند یکی از فاکتورها در انتخاب نوع کلاه گیس باشد.

البته باید درنظر داشت که هزینه صرف شده برای تهیه کلاه گیس با کیفیت کلاه گیس خریداری شده رابطه مستقیم دارد.

کیفیت کلاه گیس به طور ویژه برای کسانیکه تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

در این دوره نیاز هست کلاه گیس مورد استفاده از موی طبیعی باشد و دقت شود از کلاه گیس هایی که بعنوان با موی طبیعی فروخته میشود ولی از مواد پلیمری و پلاستیکی ساخته شده اند اجتناب شود .

خرید و فروش کلاه گیس

 امروزه خرید و فروش کلاه گیس در تمام کشورهای دنیا امری متداول و رایج است.

در برخی از مراکزی که کلاه گیس ارائه می دهند،کلاه گیس ها به صورت آماده به مشتریان عرضه میشوند و در برخی مراکز دیگر به صورت سفارشی ساخته می شوند.

مراکزی که کلاه گیس را به صورت آماده ارائه میدهند اغلب شامل فروشگاه های خرید و فروش کلاه گیس و لوازم جانبی مو هستند .

کلاه گیس هایی که در فروشگاه ها عرضه می شوند در یک سایز متوسط تولید میشوند .

این کلاه گیس ها توسط ماشین های ساخت کلاه گیس تولید می شوند و جنس موهای به کار رفته در آنها پلیمر و الیاف می باشد .

مراکزی که کلاه گیس های سفارشی تولید میکنند،تمام مراحل ساخت کلاه گیس را بدون کمک ماشین و به وسیله دست انجام میدهند.

از مزایای این نوع کلاه گیس ها این است که :

 1. کلاه گیس مطابق میل و نظر مشتری ساخته میشود
 2. کلاه گیس مطابق اندازه و سایز و فرم سر مشتری ساخته میشود
 3. موهای به کاررفته در این نوع کلاه گیس ها موهای طبیعی انسان است
 4. کلاه گیس های سفارشی از طول عمر بیشتری نسبت به کلاه گیس های آماده و ماشینی برخوردار هستند

 

مشتریان این کالا هر روز در دنیا در حال افزایش اند و استفاده از آن به خصوص در مراکز زیبایی بسیار متداول شده است.

امروزه در بسیاری از کشورها خرید و فروش کلاه گیس به صورت اینترنتی نیز انجام می گیرد اما بیشتر مشتریان ترجیح می دهند خرید این محصول را حضوری انجام دهند.

کلاه گیس زنانه با موی طبیعی

 یکی از پرسش هایی که در ذهن خانم ها به وجود می اید این است که کلاه گیس زنانه طبیعی چه مزیتی نسبت به سایر کلاه گیس ها دارد.

کلاه گیس بر حسب نوع کاربری آن انواع گوناگون دارد.

نوع کاربری یعنی اینکه شخص به چه منظور و برای چه مدتی از ان استفاده میکند.

بعضی از خانم ها موهای طبیعی و نرمالی دارند ولی مایلند برای مراسم های خاص نظیر جشن ها و مهمانی ها از کلاه گیس استفاده کنند.

هدف از این کار این است که بر اثر استفاده از وسایل و مواد آرایشی به موهای خود آسیب نزنند.

این افراد هم میتوانند از کلاه گیس هایی با موهای غیرطبیعی و الیاف استفاده کنند و هم کلاه گیس های با موی طبیعی انسان.

برخی دیگر از خانم ها بر اثر بیماری هایی نظیر شیمی درمانی و  موهای خود را از دست داده اند و نیاز به تهیه کلاه گیس شیمی درمانی دارند که بطور دائم از آن استفاده کنند.

این خانم ها بهتر است از کلاه گیس زنانه با موی طبیعی استفاده کنند.

زیرا علاوه بر داشتن ظاهری بهتر و طبیعی تر می توانند روی دوام و طول عمر کلاه گیس خود نیز حساب کنند.

نکته مهم دیگری که این خانم ها باید به ان توجه کنند این است که موی طبیعی انسان از کیفیت خیلی بالاتری نسبت به الیاف وپلیمر برخوردار است.

این محصولات سلامت جسمی انها را به خطر نمی اندازند.

 

کیفیت کلاه گیس :

 

یک کلاه گیس با کیفیت کلاه گیسی است که علاوه بر داشتن ظاهری نسبتا طبیعی از دوام خوبی برخوردار باشد.

علاوه بر این قابلیت استفاده از ابزار و وسایل و مواد آرایشی بر روی آن وجود داشته باشد.

شخص در هنگام استفاده احساس راحتی داشته باشد و برای نظافت آن محدودیتی وجود نداشته باشد.

یک کلاه گیس با کیفیت در هنگام استفاده به شخص حس اعتماد به نفس و راحت بودن میدهد.

 

صفحه قبل 1 ... 35 36 37 38 39 40 صفحه بعد