مروارید با چه پایه جواهری بهتر است؟

 مروارید که معمولاً با نام‌هایی مانند "سنگ قیمتی ارگانیک" یا "اشک ماه" نیز شناخته می‌شود، به عنوان سنگی ارزشمند بر روی جواهرات گذاشته می‌شود و ارزش آنها را دو چندان می‌کند. بسیاری از افراد بدون توجه به هزینه‌ای که این سنگ قیمتی دارد، از آن در جواهرات و پایه جواهر خود استفاده می‌کنند و زیبایی و درخشش بسیاری به پایه جواهر خود می‌دهند. اگر به دنبال این هستید که روی پایه جواهر خود مروارید استفاده کنید، باید هنگام خرید پایه جواهر به این دقت کنید که مروارید با چه پایه جواهری بهتر است.

در ادامه با طلا فروشی اینترنتی  کیش طلا همراه باشید تا شما را در این باره راهنمایی کنید.

بیشتر بخوانید :

مروارید چیست؟

مروارید سنگی زیبا و قیمتی است که از قرار گرفتن یک ماده تحریک کننده، معمولاً شن، درون صدف به وجود می‌آید. صدف برای محافظت از خود در برابر این ماده، لایه‌های غشائی آزاد می‌کند که ماده‌ای مات هستند. این نوع محافظت صدف از خود در برابر ماده‌ای مانند شن، به مرور زمان مروارید را به وجود می‌آورد.

این روند طولانی می‌تواند از شش ماه تا دو سال طول بکشد و به همین دلیل است که مروارید طبیعی می‌تواند هم گران و هم ارزشمند باشد. مروارید همیشه به شکل گرد نیست و در انواع اشکال و رنگ‌ها وجود دارد.

انتخاب مروارید برای پایه جواهر اگرچه برخی از مردم فکر می‌کنند که مروارید تاریخ مصرف دارد و قدیمی می‌شود، اما این درست نیست. این سنگ قیمتی بسیار با ارزش است و می‌توان از آن برای سال‌ها و دهه‌ها استفاده کرد و به هیچ عنوان نگران از مد افتادن آن نبود. شاید همه ما مروارید را به شکل آن گردنبندهای کلاسیک رشته‌ای دیدیم و جواهرات مروارید را به آن شکل می‌شناسیم، اما این طرز فکر اشتباه است. همان‌طور که در مقاله نکات مهم هنگام خرید پایه جواهر گفتیم، مروارید بر روی هر پایه جواهری می‌تواند زیبایی خاصی داشته باشد و می‌تواند گزینه‌ی عالی برای پایه جواهر باشد. در واقع، طراحان مد از مروارید برای زرق و برق دادن به جواهرات استفاده می‌کنند و آن را با مدل‌های مختلف نشان می‌دهند.

تصمیم گیری در مورد انتخاب سنگ برای پایه جواهر و همچنین انتخاب نوع پایه جواهر برای مروارید، می‌تواند تصمیم دشواری باشد. احتمالاً رایج‌ترین نوع پایه جواهر که مردم برای ست کردن با مروارید به دنبال آن می‌‌روند، گردنبند، آویز و سرویس است. سرویس‌های جواهر تقریبا برای همه نوع مرواریدی مناسب است، فقط باید با توجه به طول، اندازه مروارید استفاده شده و میزان فضای موجود برای قرار دادن مروارید آن را چیدمان کنید.

اگر گردنبند موجود در سرویس پایه جواهر دارای فضای کمی برای قرار دادن مروارید است، می‌توانید سراغ مرواریدهای درشت‌تر بروید و همان تعداد کم مروارید را در آن برجسته کنید. حتی در برخی جواهرات مشاهده کردیم که تنها از یک مروارید به صورت تک استفاده شده است و آن را در پایه جواهرهایی قرار دادند که گردنبند آن قسمتی مانند آویز دارد. فراموش نکنید که می‌توانید مروارید را هم به شکل گرد و هم به اشکال مختلف استفاده کنید، بنابراین مرواریدهای اشکی نیز می‌توانید گزینه عالی برای سرویس های پایه جواهر باشند.

برای انگشتر پایه جواهر، بهتر است سراغ مدل‌هایی بروید که تنها یک مروارید و آن هم در مرکز آن قرار بگیرد. تصویر بالا نمونه یک پایه جواهر زیبا است که با مروارید شیک و مجلل شده است.

استفاده از مروارید در گوشواره و دستبند پایه جواهر نیز، بسیار رایج است. انتخاب پایه جواهر گوشواره برای مروارید، به قدری زیاد است که به هیچ عنوان نمی‌توانید خود را محدود به مدل‌های خاصی بکنید. گوشواره‌های گرد، آویزی، میخی و انواع مختلف گوشواره می‌تواند به خوبی با مروارید ست شوند و از بابت انتخاب پایه جواهر گوشواره برای مروارید به هیچ عنوان مشکلی نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید طلا

مدل های جدید طلا و جواهرات ویژه پاییز

 ترندهایی که هر سال و هر ماه شاهد آن هستیم در حال به روز شدن هستند و برای کسانی که عاشق مد و فشن و به خصوص طلا و جواهر هستند، ترندهای هر فصل خصوصا ترند طلا و جواهر برای پاییز می‌تواند الهام بخش خرید طلا برای آنها باشد.

ترند طلا و جواهر برای پاییز

چند ترند طلا و جواهر برای پاییز وجود دارد اما در بیشتر مواقع، سبک‌هایی که از محبوبیت بالایی برخوردار بوده‌اند مانند گوشواره‌های حلقه‌ای، گردنبندهای جذاب، طلا و جواهر کارتیه و مرواریدهایی که همگی تا به امروز رو بورس بودند، دوباره در پاییز و زمستان 2020-2021 ترند هستند و می‌توانید از آنها استفاده کنید و یا بخرید.

طلا و جواهر با مروارید

مرواریدها به یکی از محبوب‌ترین ترندهای سال 2020 تبدیل شده است. برای اولین بار شاهد به وجود آمدن این ترند در بهار سال گذشته بودیم و در تمام طلا و جواهرات این نگین زیبا و درخشان را دیدیم و این ترند تا به امروز نیز جزء محبوب‌ترین‌ها است و در پاییز هم می‌توانید سراغ آن بروید.

از مزایای مروارید این است که می‌توان آن را در تمام دسته‌های طلا و جواهر استفاده کرد و محصولی زیبا و چشم نواز درست کرد و آن را برای ترند طلا و جواهر برای پاییز آماده کرد. مروارید مدرن و شیک بودن را به هر شخصی می‌دهد و می‌توان با اطمینان گفت که با هر سبک و سلیقه‌ای جور است و می‌توان از آن هم در پاییز، هم در تابستان و هم در دیگر فصول استفاده کرد و لذت برد. همچنین انتخاب خوبی برای زمان خرید پایه جواهر است و می‌توان از آن برای تزیین پایه جواهر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین زمان خرید طلا

طلاهای آویزدار جذاب

بسیاری از این مدل طلا و جواهر نمادهایی از شانس، عشق و معنویت دارند که از قدیم تا به امروز توانسته‌اند محبوبیت خود را حفظ کنند. این نوع طلا و جواهر که بیشتر در قالب دستبند طلا و گردنبند طلا مشاهده می‌شوند، به تازگی در فشن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحان به ساخت این نوع طلا و جواهر روی آوردند و امروزه شاهد محبوبیت بسیار این نوع، خصوصا گردنبندهای این مدل هستیم.

گوشواره‌های حلقه‌ای و دایره‌ای شکل

گوشواره طلا مدل حلقه‌ای نیز مانند مدل‌های کارتیه در مد و فشن می‌آیند و می‌روند، ولی همیشه استفاده از آنها میان طلا دوستان محبوب بوده است؛ اما این بار و در ترند طلا و جواهر برای پاییز این نوع گوشواره‌ها بسیار دیده می‌شود. با وجود ابتکار عمل در ساخت گوشواره‌های حلقه‌ای طی چند سال گذشته، اما با این حال طراحان و طلاسازان بسیاری دست به خلاقیت در ساخت این نوع گوشواره زدند و آنها را به مدل‌هایی جذاب و خیره کننده تبدیل کردند.

رفرنس : فروشگاه آنلاین طلا و جواهر کیش طلا

 

آیا خرید جواهر به صرفه است و سرمایه گذاری خوبی است؟

طلا وسیله‌ای است که در طول زمان ارزش خود را حفظ می‌کند. حتی در بعضی مواقع، ارزش آن افزایش می‌یابد و می‌توانید بعد از چند سال از خرید آن سود نیز بکنید. اگر می‌خواهید بعداً پول نقد را داشته باشید و در حال حاضر امکان نگه داشتن آن را ندارید، می‌توانید روی طلا و جواهرات قیمت بالاتر سرمایه گذاری کنید.

بر اساس اعلام بانک مرکزی جهان،  خرید طلا در دسته بندی A سرمایه گذاری‌ها قرار می‌گیرد. این بدان معنی است که آنها آن را به عنوان یک سرمایه گذاری خوب به شدت توصیه می‌کنند، زیرا ارزش آن با گذشت زمان یا با تورم کاهش نمی‌یابد.

مردم منطقه شرقی جهان مانند ما ایرانیان، هندی‌ها و چینی‌ها علاقه و ارادت خاصی به جواهرات و انواع طلا دارند. این بخش از جهان مدت‌هاست که به سرمایه گذاری در جواهر و طلا اعتقاد دارند و این فلز گرانبها را می‌خرند تا روزی در آینده از سود آن استفاده کنند.

فقط باید مراقب باشید که در فصولی که قیمت جواهر و طلا بسیار بالا است و حالت حبابی دارد، سراغ خرید نروید. این زمان، همان زمانی که صفوف و هجوم مردم برای خرید بسیار زیاد می‌شود و به همین خاطر، قیمت در آن زمان قیمت واقعی نخواهد بود و حباب است.

خرید اینترنتی طلابه این صورت تنها تفاوتی که با خرید طلای دست دوم دارد این است، که از نظر کیفیت و ظاهر آن تمیزتر و زیباتر است. برای کسانی که قصد استفاده از طلا و جواهر را ندارند، خرید طلای دست دوم و طلا کم اجرت می‌تواند گزینه خوبی باشد و به راحتی به جواب سوال آیا طلای دست دوم بخریم می‌رسند. وقتی صحبت از فروش جواهر می‌شود، شما متوجه کمی تفاوت قیمت با آن قیمتی که خریدید می‌شوید. به این نکته حتما توجه کنید که جواهر و طلای گران قیمت به معنای ارزشمند بودن آن نیست.

جوانب مثبت و منفی سرمایه گذاری در جواهر

جوانب مثبت

این فلز در جهان ارزش دارد و می‌توانید به جای پول نقد در مواقع سخت از آن استفاده کنید.

این یک سرمایه گذاری است که می‌توانید آن را استفاده کنید و همچنین با سود آن را بفروشید.

جواهرات از طلا درست شدند که فلز آن ماندگار است و زنگ نمی‌خورد.

همیشه مد است.

جوانب منفی

این فلز گرانبها مشکل در مورد نگهداری دارد. برای نگه داشتن آنها باید وسیله‌ی مناسب داشت و یا آن را در صندوق‌های امانات گذاشت که خب هزینه‌بر هستند.

جواهر و طلا مانند دیگر سرمایه گذاری‌ها مانند طلا درآمد ماهانه برای شخص به همراه ندارد. جواهر فقط وسیله‌ای ارزشمند است که از فروش آن می‌توانید سود کنید.

وجود سنگ و نگین در جواهر باعث کاهش قیمت آن هنگام فروش می‌شود و مانند طلای خام سود ندارد.

اگر طلا را دست اول بخرید باید هزینه اجرت ساخت بدهید که خب این برای شما به صرفه نخواهد بود.


 

 

نکاتی درباره خرید سرویس طلا عروس

 انتخاب غلط و نادرست سرویس طلا عروس مانند انتخاب حلقه عروسی، می‌تواند مراسم عروسی و بهترین شب زندگی عروس را خراب کند! حتی اگر سراغ پر زرق و برق‌ترین طلا و جواهر بروید و آنها را بخرید، اما سرویس طلای شما با لباس و نوع آرایش شما همخوانی نداشته باشد، می‌تواند طلایی عادی به نظر برسد. به همین دلیل است که شما باید هنگام خرید به نکاتی درباره سرویس طلا عروس دقت کنید و به موارد بسیاری توجه کنید.

1. از ترندهای روز باخبر شوید

قبل از اینکه برای خرید سرویس طلا عروس خود را آماده کنید، از آخرین ترند طلا و جواهر باخبر شوید، یا بدانید که کدام سرویس طلا با کدام رنگ برای لباس عروس شما مناسب است. اگر سرویس طلا با لباس عروس همخوانی نداشته باشد، ظاهر خوبی نخواهد داشت و به همین خاطر حتما باید تناسب این دو را هنگام خرید سرویس طلا عروس در نظر گرفت.

2. سرویس طلای عروس سفید بخریم یا زرد؟

اینکه کدام رنگ را برای سرویس طلا عروس قرار است انتخاب کنید، کاملا به اولویت شما و سلیقه‌ای که دارید ربط دارد. طلای سفید از نظر دوام نسبت به طلای زرد حاشیه امن کمتری دارد، اما تقریباً از همه لحاظ این دو فلز بسیار شبیه به هم هستند و تفاوت اصلی و بارز در رنگ است. مهم‌ترین وجه مشترک این دو این است که هر دوی آنها از مد نمی‌آفتند و همیشه برای شما ماندگار خواهند بود. فقط هنگام خرید سرویس طلا برای عروس، به این نکته دقت کنید که کدام رنگ طلا با رنگ پوست شما همخوانی دارد و سراغ آن بروید.

بیشتر بخوانید :

راهنمای خرید طلای کودک

3. قبل از همه چیز جواهرات و سرویس طلاهای خانوادگی خود را بررسی کنید

بیشتر مادران و مادربزرگ‌های ما تعداد زیادی جواهرات عتیقه دارند که می‌توانید به خوبی از آنها به عنوان سرویس طلا عروس خود استفاده کنید و آنها را از گنجه جواهرات خارج کنید. شاید خیلی از شما به انداختن سرویس طلاهای قدیمی علاقه‌ای نداشته باشید، بنابراین این ایده برای شما به خوبی کار نمی‌کند. روی صحبت ما با کسانی است که علاقه بسیاری به طلا و جواهر عتیقه و قدیمی دارند و دوست دارند یکی از آنها را برای خودشان داشته باشند

4. در مورد بودجه تصمیم بگیرید و بیشتر از آن خرج نکنید

اگر قصد ندارید که تمام پول و بودجه عروسی خود را خرج خرید طلا عروس کنید، هوشیار عمل کنید و برای همین بودجه تعیین کنید. به این ترتیب، نه تنها هزینه‌های اضافی و غیر ضروری را کاهش می‌دهید بلکه می‌توانید به جای خرج بیش از حد برای سرویس طلا، لباس عروسی شیک و مجللی بخرید.

5- سرمایه گذاری یا داشتن طلای لوکس؛ انگیزه شما از خرید سرویس طلا عروس چیست؟

اگر می‌خواهید طلا و جواهرات عروسی خود را برای سرمایه گذاری آینده بخرید و قصد دارید آن را برای آینده حفظ کنید، طلا خالص بیش از هر چیز دیگری می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با این حال، اگر خرید سرویس طلا عروس برای شما حکم سرمایه گذاری ندارد و فقط به دنبال این هستید که طلایی لوکس بخرید، لازم نیست سراغ طلای خالص بروید و هر چیزی که عطش شما را خاموش می‌کند را، انتخاب و خریداری کنید.

منبع : فروشگاه آنلاین طلا و جواهر کیش طلا https://www.kishtala.com/shop/

طلای دست دوم و کم اجرت بخریم یا نخریم؟

 ممکن است برای بسیاری از مردم، خرید طلای دست دوم با طلای نو فرقی نداشته باشد و آنها این فلز را می‌خرند تا سرمایه‌ای برای آینده داشته باشند. اما همان‌گونه که در تیتر مشخص شده است، طلای دست دوم دیگر اجرت ساخت طلا ندارد و این تفاوت بزرگ بین طلای نو و دست دوم می‌تواند خیلی روی قیمت آن اثر بگذارد. بنابراین این سوال که آیا طلای دست دوم بخریم یا نه و به ذهن رسیدن آن، چیزی است که ممکن است برای همه پیش بیاید و به دنبال جواب آن باشند.

طلا فلزی برای سرمایه گذاری

از قدیم الایام به یاد داریم که مردم و خصوصا خانم‌ها علاقه زیادی به خرید طلا و جواهرات داشتند و آن را هم به عنوان وسیله‌ای زینتی و هم به عنوان سرمایه‌ای برای روز مبادا می‌دانستند. زمان قدیم که قیمت طلا به اندازه امروز سیر صعودی نداشت، مردم با هر اندوخته‌ای از درآمدشان سراغ خرید طلا می‌رفتند و در آن زمان خیلی به انتخاب بین خرید طلای دست دوم و طلای نو فکر نمی‌کردند.

آیا خرید طلای دست دوم ایده خوبی است؟

بزرگترین مشکل طلای دست دوم این است، که خب قبل از شما توسط شخصی دیگر استفاده شده است. این بدان معناست که ظاهر آن کم و بیش کهنه شده است، بنابراین باید در نظر داشته باشید که بندها، گیره‌ها، زنجیرها، رینگ انگشتر و غیره شکل ظاهری خوبی ندارند و در ظاهر زرق و برق طلای نو را ندارند.

قبل از خرید طلا هدف خود را مشخص کنید

حالا که با خرید طلای دست دوم کنار آمدید و مشکلی با کهنه بودن آن ندارید، زمان آن رسیده است که هدف خود را از خرید این نوع طلای مشخص کنید. هدف از خرید طلای دست دوم و کم اجرت فرد به فرد فرق می‌کند و هر فرد بسته به نوع نیاز خود، این مدل طلا را انتخاب می‌کند.

قبل از خرید طلا حتما مشخص کنید که می‌خواهید طلا را به عنوان وسلیه‌ای زینتی بخرید، یا می‌خواهید این فلز گرانبها را برای آینده و روز مبادا داشته باشید و به چشم سرمایه به آن نگاه می‌کنید. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که طلا را وسیله‌ای زینتی می‌‌دانند و هدف اصلی آنها از خرید طلا، ظاهر زیبا و پر زرق و برق آن است، به هیچ عنوان سراغ خرید طلای دست دوم نروید.

اما اگر در دسته افرادی قرار می‌گیرید که به طلا به عنوان پول و سرمایه نگاه می‌کنند و ظاهر آن خیلی برایشان مهم نیست، شک نکنید که می‌توانید سرمایه خوبی با خرید طلای کم اجرت به دست آورید.

آیا طلای دست دوم بخریم

ممکن است برای شما پیش بیاید که از خرید وسایل دست دوم دل چرکین باشید و علاقه‌ای به این کار نداشته باشید. ممکن است ترجیح بدهید که از خرید طلای پر زرق و برق لذت ببرید، تا اینکه سراغ طلایی بروید که قبلا توسط فردی دیگر استفاده شده است.

باید عنوان کنیم که، درست است طلای دست دوم هیچ وقت جای طلای نو را در درخشش نمی گیرد، اما می‌تواند پول بیشتری در جیب شما باقی بگذارد و در آینده نیز برای فروختن آن بیشتر سود کنید.

بیشتر بخوانید : خرید اینترنتی طلا

چه سرویس طلایی برای دخترمان بخریم؟

 خرید سرویس طلا و خرید طلا و هر نوع طلا و جواهری برای دختران از نوزادی تا نوجوانی، کاری نیست که تازگی داشته باشد و به تازگی انجام آن در میان مردم جا افتاده باشد. در واقع اگر به یاد داشته باشید، به شکل سنتی کودکان و خردسالان و حتی نوزادان تازه متولد شده از طلا و جواهر استفاده می‌کردند و حتی هنگام تولد اطرافیان برای آنها هدیه طلا می‌خریدند. متداول‌ترین نوع طلا و جواهر در نوزادان، دستبند و گردنبند هستند اما در نوجوانان دیده می‌شود که خانواده‌ها علاوه بر دستبند و گردنبند، سراغ خرید مدل سرویس طلا دخترانه و نیم ست طلا نیز می‌روند.

بیشتر بدانید:

آیا خرید سرویس طلا برای دختران ایده‌ی خوبی است؟

در این روزگار خرید این‌گونه فلزات گران‌بها علاوه بر اینکه می‌توانند به دختران زیبایی و زرق و برق بدهند، می‌توانند سرمایه‌ای برای آینده آنها نیز باشند. انواع مدل سرویس طلا دخترانه می‌توانند با دقت و اطمینان از قیمت خریداری شوند و البته باید به اینکه دقت کرد که فرزند شما به این فلز حساسیت و آلرژی نداشته باشد.

گذشته از آلرژی که ممکن است روی تعدادی از دختران نشان داده شود، باید مراقب سن دختر خود نیز باشید و در سن پایین سراغ خرید و انداختن سرویس طلا و گردنبند آن باشید تا مشکلات دزدی و خفگی برای فرزند شما پیش نیاید. به همین خاطر به طلا غیر از جنبه زیبایی و سرمایه گذاری، باید از این جنبه‌ها نیز نگاه کرد و موارد مختلفی را هنگام خرید سرویس طلا دخترانه بررسی کرد.

با این اوصاف، بهتر است از خرید گردنبند و سرویس طلا دخترانه برای فرزند کوچک خود خودداری کنید چرا که هم امکان خفگی وجود دارد و هم ممکن است آن را در دهان خود بگذارد. خرید طلا برای کودکان نیاز به بررسی‌های زیادی دارد، اما در مورد خرید سرویس طلا برای دختران نوجوان خود دست بازتری دارید و می‌توانید مدل‌هایی ظریف و بسیاری زیبا برای دختر خود بخرید و او را در موقعیت‌های مختلف خوشحال کنید. البته باید اشاره کنیم که دختر نوزاد شما روزی بزرگ خواهد شد، بنابراین خرید زودهنگام انواع مدل سرویس طلا دخترانه می‌تواند آینده نگری شما را نشان دهد.

خرید آنلاین سرویس طلا دخترانه

وب‌سایت کیش طلا در بخش سرویس طلای خود، سرویس‌های بسیاری با ظرافت و طراحی دخترانه دارد که تمامی آنها برای هدیه به دختران این سرزمین بسیار عالی و ایده آل هستند. با مراجعه به وب‌سایت کیش طلا می‌توانید به صورت آنلاین آنها را سفارش دهید و مزایای خرید اینترنتی طلا بهره ببرید از دردسرهای خرید حضوری خلاص شوید.

انگشتر دست دوم بخریم یا نخریم؟

 وقتی نوبت به انتخاب و خرید انگشتر طلا با قیمت مناسب می‌رسد، مطمئنا مواردی که پشت ویترین مغازه‌ها می‌بینید تنها انتخاب شما نیستند و موارد بیشتر دیگری نیز برای انتخاب وجود دارد. در حالی که انگشترهای درخشان با نگین‌های بسیار زیبا در ویترین طلا فروشی اینترنتی و طلافروشی‌ها می‌توانند انتخاب خیره کننده‌ای برای شما باشند، با این حال مزایای بسیاری در خرید انگشتر طلا دست دوم وجود دارد که هنگام خرید به آنها دست پیدا می‌کنید.

انگشتر دست دوم بخریم؟

برای پاسخ به سوال انگشتر دست دوم بخریم ابتدا باید همه جوانب را بررسی کنید. خرید طلا چه نو باشد و چه خرید طلای دست دوم باید حتما با فکر و اندیشه صحیح انجام شود، چرا که این نوع خرید هزینه‌ی زیادی برای هر فرد دارد و حتما باید درباره مزیت‌های و معایب هر خرید از قبل تحقیق کنید.

بیایید ابتدا در مورد موارد مهم در انتخاب و خرید انگشتر طلا کم اجرت یا همان دست دوم بیشتر بدانیم و بعد بدانیم که چرا خرید این قطعه طلا به صورت دست دوم، می‌تواند برای ما به صرفه باشد.

1. ارزش پول

با لیبل دست دوم، زود از خرید منصرف نشوید. لیبل دست دوم در انگشترهای طلا به معنای کیفیت یا ارزش پایین نیست. در بسیاری از موارد، عکس این قضیه صادق است. اگر به دنبال انگشترهای طلای بسیار زیبا و حتی مدل‌های قدیمی هستید، انگشترهای دست دوم می‌توانند در ازای پولی که پرداخت می‌کنید میزان ارزش بیشتری به شما ارائه دهند. حتی هنگام خرید و انتخاب حلقه ازدواج نیز می‌توانید حلقه‌های دست دوم را در نظر بگیرید، چرا که آنها به شما این امکان را می‌دهند که انگشترهای نگین‌دار با کیفیت بالا را با قیمت کمتری خریداری کنید.

( اگر قصد خرید حلقه طلا دارید و در انتخاب دچار مشکل شده اید اینجا کلیک کنید. )

2. تنوع بیشتر در انتخاب

خواه به دنبال انگشتری با مدل خاص باشید و یا به دنبال یک مدل بسیار ساده، یکی دیگر از مزایای خرید انگشتر دست دوم این است که انتخاب‌های بسیاری برای شما به ارمغان می‌آورد و شما را از خرید مدل دلخواهتان مطمئن می‌کند.

3. اثرات زیست محیطی

عامل مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، این واقعیت است که انگشترهای طلا دست دوم از نظر اخلاقی یک پیام دارند و آن هم عدم وجود تأثیر منفی بر محیط زیست است. استخراج الماس، طلا و سایر فلزات گران‌بها نه تنها بر محیط زیست بلکه در برخی موارد بر حقوق انسان‌ها در مناطقی که استخراج می‌شوند، تأثیر مخربی دارد. با انتخاب انگشتر طلا دست دوم می‌توانید از بروز این امر جلوگیری کنید.

4. محصولات قدیمی یا عتیقه همیشه ترند هستند

اگرچه خرید مدل‌های روز همیشه برای همه جذاب‌تر است و با خرید آنها حس می‌کنند که با ترند روز طلا و جواهر همگام شدند، اما از حس و حال انگشترهای قدیمی و عتیقه غافل نشوید. فرض کنید انگشتری که می‌خرید 40 تا 50 سال قدمت دارد، چه حسی از آن به شما دست می‌دهد و از خرید آن چقدر خوشحال خواهید شد؟

5. سرمایه گذاری بسیار خوب برای آینده

یکی از عواملی که برای خریداران بسیار مهم است، قیمت طلای دست دوم است که نسبت به طلای نو یک تفاوتی دارد و آن هم کم شدن هزینه اجرت ساخت است. اگر قصد سرمایه گذاری در طلا را داشته باشید، می‌توانید روی خرید انگشتر دست دوم حساب کنید و مطمئن باشید که نسبت به طلای نو هزینه کمتری پرداخت می‌کنید و در نتیجه در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید.

اگر قصد خرید طلا به صورت اینترنتی دارید اینجا کلیک کنید

چگونه طلای دست دوم بخریم؟

این مقاله از گالری کیش طلا راهنمای خرید طلا ی دست دوم است و به شما کمک می‌کند تصمیم درستی هنگام خرید بگیرید. مواردی چون دلایل شما برای خرید طلای دست دوم و بررسی اعتبار طلافروشی برای خرید طلای دست دوم، مواردی هستند که هنگام خرید با شما همراه هستند و قصد داریم تا در این مقاله درباره تمام آنها صحبت کنیم و ترفندهای خرید طلای دست دوم را برای شما رمزگشایی کنیم.

اصالت طلا و جواهر دست دوم

خرید طلا و جواهر دست دوم یا به صورت آنلاین یا در طلافروشی‌ها باید با ذهنی باز، اما قلبی کنجکاو انجام شود. به عنوان یکی از بایدها و نبایدهای خرید طلا، برای اینکه خرید مطمئنی داشته باشید و پول خود را در جای درست خرج کنید، بسیار مهم است که اصالت کالا را قبل از نهایی شدن معامله بسنجید تا از ناامیدی بعد از خرید جلوگیری کنید.

اگر تصمیم دارید تا طلا و جواهر دست دوم را از دست بخرید، باید خودتان اصالت طلا را بسنجید. نحوه بررسی اصالت طلا و جواهر و تشخیص تقلب و اصل بودن آن به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از جمله:

·        برندها -

·        تست آهنربا -

·        فاکتور و شناسنامه

·        خرید از طلافروشی معتبر

آیا باید طلای دست دوم بخرید؟

بزرگ‌ترین مشکل طلای دست دوم، این است که این اکسسوری‌ها قبلا استفاده شدند. این بدان معنی است که ممکن است به مرور دچار فرسودگی و خراش شده باشند، بنابراین باید این موضوع را حتما در نظر داشته باشید که طلایی که می‌خرید مانند طلای نو نیست و ممکن است کمی روی آن به نسبت طلای نو خط و خش وجود داشته باشد. البته که تمیز کردن طلا را می‌توانید هم به طلافروش بسپارید و هم خودتان می‌توانید در خانه انجام دهید.

بسته به درجه سایش و خط و خشی که طلا دارد، می‌توانید آن را برطرف کنید. البته این در مورد طلاهای بدون نگین صدق می‌کند. به عنوان مثال هنگام خرید انگشتر طلا، خطر افتادن سنگ های قیمتی آن وجود دارد و با برق انداختن طلای آن این مشکل ممکن است به وجود آید.( جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید انگشتر طلا کلیک کنید.)

از جواهرفروش بپرسید که ساخت مجدد یا جایگزینی عناصر بیش از حد فرسوده طلای شما چقدر  هزینه دارد و اگر به صرفه بود، این کار را انجام دهید. فقط به شرطی که هزینه‌ی پرداختی شما بیش از هزینه‌ای که برای خرید طلای نو می‌پردازید، نشود.

اگر قصد شما از خرید طلای دست دوم این است که سرمایه گذاری کنید، وجود خش روی طلا ممکن است خیلی اهمیت نداشته باشد. اما اگر به دنبال استفاده از طلا و جواهر هستید و دوست دارید تا هزینه‌ی کمتری پرداخت کنید، راه‌های دیگری نیز وجود دارد

پایه جواهر همان طلای آماده و ساخته شده است که سنگ به آن زیبایی و درخشش می‌دهد. حالا می‌توانیم راحت‌تر پایه جواهر را تعریف کنیم؛ پایه جواهر همان قالب ساخته شده جواهر قبل از سوار شدن سنگ است که در پایه جواهر این شما هستید که سنگ و نگین آن را انتخاب می‌کنید.

به این ترتیب، می‌توانید سراغ به صرفه‌ترین نوع سنگ و پایه جواهر بروید و هزینه کمتری بابت خرید جواهر پرداخت کنید.

اگر قصد خرید طلا به صورت اینترنتی دارین اینجا کلیک کنید.

چگونه جواهرات خود را با لباس های تابستانی ست کنیم؟

 خرید طلا و ست کردن آن با با لباس تابستانی مزیتش این است که شیک‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسید؛ البته برای این منظور باید حتما 4 اصل را مدنظر داشته باشید که ما در این مطلب این اصول را برایتان آموزش داده‌ایم.

۱- گردنبند درست و مناسب انتخاب کنید

اولین قدم برای ست کردن جواهرات با لباس در فصل تابستان، انتخاب مدل مناسب گردنبند است. باید اول از همه به یقه لباس خود توجه داشته باشید و بر اساس آن گردنبند را انتخاب کنید.

برای یقه هفت V یا یقه‌های قلبی بهترین انتخاب، گردنبند طلای کوتاه با یک آویز ظریف است. این نوع گردنبند باعث می‌شود تا لباس شما در قسمت بالاتنه شیک‌تر به نظر برسد؛ مخصوصا اگر با یک گوشواره ظریف هم آن را ست کنید که عالی می‌شود.

اگر یقه لباستان پوشیده است، پیشنهاد می‌کنیم اصلا گردنبند استفاده نکنید. بیشتر تمرکز خود را روی گوشواره یا دستبند طلا بگذارید.

برای یقه‌های گرد هم گردنبندهایی که زنجیر متوسط تا بلند استفاده کنید که آویزهای کشیده دارند.

2-یک تکه جواهر خاص با لباس‌هایتان ست کنید

برای ست کردن زیورآلات با لباس تابستانی می‌توانید سراغ یک قطعه طلای بزرگ بروید. البته این برای وقتی است که لباس شما تک رنگ است و فرم و شکل ساده‌ای دارد. مثلا با یک پیراهن نخی سفید، می‌توانید یک انگشتر از جنس پلاتین یا طلای سفید ست کنید که روی آن پر از نگین‌های ریز و سفید است. یا هر زیورآلات دیگری که خاص، بزرگ و البته شیک هستند را می‌توانید با لباس‌های تک رنگ ست کنید.

3- برای لباس‌های گلدار و چندرنگ، طلا و جواهر ساده انتخاب کنید

فصل تابستان بهترین فصل برای پوشیدن لباس‌های رنگی و گل‌دار است؛ از پیراهن‌های برگ انجیری گرفته تا گل‌های رنگی بزرگ روی پارچه‌های نخی و خنک. وقتی از این تیپ لباس‌ها استفاده می‌کنید حتما توجه باشید که برای شیک‌پوشی باید زیورآلات ظریف و ساده استفاده کنید. یک گردنبند زنجیری بسیار نازک و گوشواره حلقه‌ای کوچک خیلی خوب با لباس‌های گل‌دار ست می‌شود.

4.فقط یک تکه زیورآلات مخصوص فصل تابستان را استفاده کنید

زیور آلات فصل تابستان چیست؟ پابند.

پابند بیشتر در فصل تابستان مورداستفاده قرار می‌گیرد زیرا اغلب خانم‌ها شلوار یا دامن کوتاه در این فصل می‌پوشند و مچ پای آنها دیده می‌شود. پس چه چیزی بهتر از اینکه با یک پابند شیک این قسمت از پا را زیباتر نشان دهیم!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید اینترنتی طلا اینجا کلیک کنید.

آیا می توان طلای سیاه شده را با مایع ظرفشویی براق کردن ؟

 تمیز کردن طلا( طلا زرد ، سفید و طلای رزگلد ) یکی از چالش‌هایی است که ممکن است برای هریک از ما پیش آمده باشد. سیاه شدن طلا برای هیچ کسی خوشایند نیست. هر فردی که با این مشکل مواجه می‌شود دوست دارد بسیار سریع در خانه از شر این سیاهی و کدر شدن خلاص شود و زیور آلات طلایی که دارد دوباره مثل روز اول براق و درخشان شوند.

برای اینکه بدانید چگونه می‌توان این کار را کرد تا انتهای این مطلب با گالری طلا و جواهر کیش طلا همراه باشید.

تمیز کردن طلا سیاه شده با مایع ظرفشویی

۱- برای پاک کردن هر نوع سیاهی از روی طلا می‌توانید چند قطره مایع ظرفشویی ملایم که فسفات ندارد را درون آب ولرم بریزید. هم بزنید. یک کاسه کوچک را با ۱ تا ۲ پیمانه آب ولرم (۲۴۰ تا ۴۷۰ میلی‌لیتر) پر کنید. چند قطره مایع ظرفشویی بریزید و حدود ۱۰ تا ۱۵ ثانیه هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند.

۲- طلا را به مدت ۱۵ دقیقا درون کاسه قرار دهید تا خیس بخورد. این کار باعث می‌شود تا هر نوع کثیفی یا سیاهی از سطح طلا جدا و پاک شود. پس از ۱۵ دقیقه آن را با دستمال تمیز کنید.

۳- با مسواک بسیار نرم سطح طلا را برس بکشید. اگر سیاهی‌ها با دستمال پاک نشدند، مسواک نرم  را به محلول آب و مایع ظرفشویی آغشته کنید. آن را روی جاهایی که سیاه و کدر شده بکشید. فقط حواستان باشد که خیلی فشار نیاورید تا سطح طلا خراش برندارد.

۴- طلا را زیر آب شیر آبکشی کنید تا ریکا از سطح آن کاملا شسته و تمیز شود. برای اطمینان از نیفتادن طلا از دست و گیر نکردن آن در چاه سینک، توصیه می‌کنیم حتما یک آبکش یا سبد با سوراخ‌ها بسیار ریز درون سینگ بگذارید و سپس طلا را زیر شیر بشویید.

۵- پس از شستن طلا، آن را با دستمال نرم و بدون پرز (مثل دستمال عینک یا دستمال‌های جیر مخصوص جواهرات) خشک کنید. سپس طلا را در معرض هوا قرار دهید و بگذارید یک شب تا صبح بماند تا کاملا خشک شود.

بیشتر بدانید : راهنمای خرید اینترنتی طلا

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 صفحه بعد