برای تشخیص خرید لوازم یدکی اصلی و قطعات کیا و هیوندای  زیر توجه کنید :

1 – بررسی نوع بسته بندی

طراحی و بسته بندی قطعات ساده ترین راه شناسایی اصلی از تقلبی می باشد، قطعات اصلی یا جنیون در بسته بندی های مشخصی از نظر رنگ و کیفیت ارائه خواهند شد . حتی از نوع رنگ بسته بندی ، قطعه اصلی از غیر اصلی قابل تشخیص می باشد. رنگ بسته بندی تقلبی تیره تر و یا کم رنگ تر از رنگ بسته بندی اصلی می باشد. همچنین  معمولاٌ‌ موادی که در بسته بندی اصلی به کار می رود مرغوب بوده و این مسئله منجر به کیفیت ظاهری بالاتر بسته بندی اصلی نسبت به تقلبی و همچنین استحکام بیشتر آن خواهد شد.

2 – بررسی لوگوی چاپ شده یا حک شده ی تولیدکننده روی قطعات

بررسی لوگوی چاپ شده یا هک شده بر روی قطعات نشانگر اصلی بودن یا غیر اصلی بودن می باشد .اگر قطعه خریداری شده معیوب بوده یا دارای مشکلی باشد ، مشتری میتواند با مراجعه به نمایندگی ها درخواست تعمیر یا تعویض قطعه خریداری شده را بدهد .

بیشتر بخوانید :

3 – کیفیت ساخت قطعات

کیفیت ساخت قطعات اصلی  تا حدی زیادی با قطعات غیراصلی یا تقلبی فرق دارد و کاملا قابل تشخیص می باشد.تولیدکنندگان قطعات تقلبی بیشتر روی موارد مصرفی مثل لنت ترمز ، فیلتر روغن و شمع خودرو سرمایه گذاری خواهند کرد .بررسی دو قطعه اصلی و تقلبی زیر را مشاهده کنید:

▪ وزن قطعات : بدیهی است که وزن یکسانی ندارند و با بررسی وزن قطعات میشود اصلی بودن یا نبودن آن را درک کرد .

▪ نوع آلیاژ کاربردی :  نوع مواد و آلیاژی که در ساخت قطعات اصلی به کار می رود بسیار مرغوب می باشد و به واسطه همین مرغوبیت از سایر مارکهای مشابه متمایز شده است و نوع آلیاژ کاربردی در کیفیت ظاهری قطعه بسیارتاثیر گذار خواهد بود.

▪ لمس کردن قطعات : گاهی افراد با تجربه از لمس قطعات به اصلی یا غیر اصلی بودن آن پی خواهند برد.

▪ پرداخت کاری سطح : یکی از موارد ظاهری قطعه است و فروشندگان بصورت خیلی سریع به اصلی یا تقلبی بودن آن پی می برند.

▪  نوع جوشکاری‌ : جوشکاری نیز از دیگر راههای تشخیص قطعه تقلبی از اصلی است.

▪  نوع پرچکاری :  پرچ در قطعات اصلی متمایز با قطعات تقلبی می باشد.

▪  نوع نوشتاری روی قطعه : بطور عمده نوع سایز و یا حک شدن حروف بر روی قطعات اصلی با تقلبی قابل تشخیص اصلی از فرعی می باشد.

4 – خرید از فروشگاه های مطمئن

یکی از بهترین راه برای یافتن یک فروشگاه مطمئن که قطعات اصلی ارائه دهد تعمیرکار خودروی شما می باشد که قابل اطمینان است و میتواند اصلی بودن قطعه را برای شما بررسی و تشخیص دهد .البته امروزه با وب سایت های معرفی و مقایسه محصولات کار خیلی ساده تر شده زیرا هنگام خرید از این وب سایت ها میتواند نظرات سایر خریداران را مطالعه و بهترین فروشگاه و بهترین محصول را انتخاب نمائید .

منبع : فروشگاه مجازی لوازم یدکی خودرو استار پارتس https://www.star.parts/shop/