اگر قصد دارید مدتی پس از خرید طلای زرد و استفاده از آن ، طلای خود را آبکاری و به طلای سفید تبدیل کنید.  در این مقاله با فروشگاه آنلاین طلا و جواهر کیش زلا همراه باشید تا به تمامی شوالات شما پاسخ دهیم .

جواهرات با روکش رودیم را چگونه باید تمیز کرد؟

طلایی که یک لایه رودیوم دارد را بهتر است با دقت و ظرافت زیادی تمیز کنید. به این خاطر که آبکاری طلا به مرور از بین می‌رود و شست‌وشوی زیاد آن باعث تسریع این فرایند می‌شود. برای این منظور بهتر است از پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید. از دستمال‌های پولیش نقره هم برای تمیز کردن طلا با روکش رودیوم می‌توانید استفاده کنید.

چرا از رودیوم به عنوان روکش طلا استفاده می‌شود؟

به این خاطر که آبکاری رودیوم حاوی نیکل نیست. فلز نیکل یکی از عوامل اصلی ایجاد حساسیت روی پوست انسان است. در نتیجه، عدم وجود این فلز در رودیوم باعث می‌شود تا زیورآلاتی که روکش رودیوم دارند، آلرژی ایجاد نکنند.

بیشتر بدانیم : راهنمای خرید طلای کودک

مزایای فلز رودیوم چیست؟

فلز رودیوم به خوبی در برابر واکنش‌های شیمیایی و اکسیده شدن مقاوم است و به آسانی تغییر رنگ نمی‌دهد. از انعطاف‌پذیری بالایی هم برخوردار است. به همین دلیل برای فلزاتی که واکنش پذیری بالایی دارند به عنوان روکش استفاده می‌شود.

روکش رودیوم طلای سفید را چند وقت یک بار باید تمدید کرد؟

در اغلب موارد برای تبدیل طلای زرد به طلای سفید از روکش رودیوم استفاده می‌شود. اما این روکش در عرض ۱٫۵ تا دو سال (استفاده روزمره) از بین می‌رود و باید دوباره تمدید شود.