خرید طلا مخصوصا دستنبند طلا به صورت آنلاین از طلا فروشی آنلاین  به رعایت برخی نکات و اصول نیاز دارد که ما در این مطلب می‌خواهیم این موارد را برایتان توضیح دهیم.

انواع مختلف دستبند طلا

برای خرید آنلاین دستبند طلا شما باید مدل‌های مختلف این اکسسوری را بشناسید.

دستبند طلا زنجیری (Chain): هیچ‌گونه سنگ و گوهری ندارد و ماهیت آن به این صورت است که کاملا ساده و شیک به‌نظر برسد.

دستبند طلا چارم (Charm): اغلب زنجیرهای فلزی هستند که آویز یا چشم‌زخم‌های کوچکی از آنها آویزان است. مزیت این نوع دستبند این است که خودتان می‌توانید آن را به سلیقه شخصی تزئین کنید. چگونه؟ با اضافه یا کم کردن آویز به دستبند.

دستبند طلا مرواریدی (Pearl): مروارید بسیار شیک و باکلاس است و شما می‌توانید آن را با هر تیپی ست کنید.

دستبند تنیس (Tennis Bracelet): از یک ردیفِ یکپارچه‌ی الماس روی پایه‌های چنگکی تشکیل شده است. با اینکه ماهیت اصلی دستبند تنیس با سنگ الماس است، اما در سال‌های اخیر، در ساخت آن از دیگر سنگ‌ها هم استفاده می‌شود.

خرید آنلاین دستبند طلا بر اساس سبک زندگی

اگر فرد جسوری هستید، پیشنهاد می‌کنیم طلاهای درشت و بزرگ یا زیورآلاتی که جلب توجه می‌کنند انتخاب کنید. انتخاب این سبک از اکسسوری باعث می‌شود تا شخصیت واقعی شما بهتر دیده شود.

اما برعکس، اگر شخصیت آرام و محافظه‌کاری دارید، بهتر است برای خرید دستبند طلا سراغ مدل‌های ظریف و ساده بروید. جواهراتی که کوچک و ظریف هستند، جلب توجه نمی‌کنند و برای شما که خیلی اهل معاشرت نیستید، مناسب‌تر است.

تعیین رنگ طلای دستبند بر اساس رنگ پوست

هر فردی رنگ پوست منحصر به خود را دارد. اما به صورت کلی، رنگ پوست به دو دسته‌ی سرد (با ته‌مایه‌ی صورتی، قرمز و آبی) و گرم (با ته‌مایه‌ی زرد، هلویی و طلایی) تقسیم می‌شود.

اگر رنگ پوستتان سرد است، برای خرید دستبند طلا سراغ طلای سفید، نقره، استیل، پلاتین و زیورآلات سفید و روشن بروید.

اما اگر پوستی با تناژ گرم دارید، باید سراغ دستبند طلا به رنگ زرد، نارنجی، عسلی و موارد مشابه باشید.

اندازه گیری مچ دست برای تعیین سایز دستبند طلا

دستبند طلا در اندازه استاندارد باید کاملا روی مچ دست شما بنشیند و خیلی بالا و پایین نشود. توجه داشته باشید که اصولا پهن‌ترین قسمت مچ دست یا قسمت پایین استخوان مچ که در کنار کف دست قرار دارد را برای سایز دستبند اندازه‌گیری می‌کنند. این قسمت را با نخ یا متر اندازه بگیرید و عدد دقیق آن را یادداشت کنید.

هنگام خرید دستبند، شما باید ۱٫۳ سانتی‌متر به اندازه‌ی دور مچ اضافه کنید تا دستبند طلا در دست خیلی تنگ نباشد. اگر دوست دارید که دستبند طلا در دستتان آزاد باشد و حرکت زیادی داشته باشد بهتر است حدود ۲٫۵ سانتی‌متر به عدد مچ دست خود اضافه کنید نه ۱٫۳ سانتی‌متر.