خرید طلا به صورت آنلاین  مخصوصا انگشتر طلا به ترفندهایی نیاز دارد که ما می‌خواهیم در این مطلب دو قسمتی به طور کامل برایتان شرح دهیم. شما برای خرید اینترنتی طلا باید اول از همه از اصالت طلا فروشی اینترنتی  که از آن خرید می‌کنید مطمئن باشید. اما برای خرید اینترنتی انگشتر طلا از شما می‌خواهیم اصول و قواعدی که در زیر اشاره کرده‌ایم را مدنظر داشته باشید.

راهنمای تعیین سایز انگشتر طلا

تعیین سایز انگشتر طلا در خانه

گفتیم که برای خرید آنلاین انگشتر طلا باید اندازه درست آن را بدانید. اگر نمی‌خواهید از خانه بیرون بروید، روش‌هایی هست که خودتان اندازه‌گیری سایز انگشتر را انجام دهید. برای این منظور کافیست یک نمودار سایز انگشتر طلا که قابل چاپ است را از اینترنت پیدا کنید. پرینت بگیرید و از روی دایره‌های آن سایز انگشتر را مشخص کنید.

حالا ممکن است بگویید من که پرینتر ندارم چه باید بکنم؟ خب شما می‌توانید به صورت چشمی اندازه حلقه را با دایره هم‌سایز روی نمایشگر کامپیوتر مطابقت دهید اما این اندازه گیری ۱۰۰ درصد دقیق و درست نیست.

از همه این روش‌ها آسان‌تر این است که انگشتر را درون یک قالب صابون فشار دهید تا جای آن بماند و سپس سایز انگشتر را از روی قطر دایره اندازه‌گیری کنید. اندازه‌ای که به دست آورده‌اید را از روی نمودارهایی که در اینترنت موجود است می‌توانید تبدیل کنید تا سایز دقیق انگشتر مشخص شود. به طور مثال اگر اندازه انگشت شما ۶۰ میلی‌متر است، باید انگشتر سایز ۹ خریداری کنید.

تعیین سایز انگشتر طلا با کمک طلا فروش‌ها

برای خرید آنلاین انگشتر طلا شما باید اندازه انگشت خود و سایز مناسب انگشتر برای آن را بدانید. راحت‌ترین و دقیق‌ترین روش برای تعیین سایز انگشتر مراجعه به مغازه طلا و جواهرفروشی است. طلا فروش‌ها از قالب استیل حلقه برای اندازه‌گیری سایز انگشتر استفاده می‌کنند. برای این منظور، انگشتری که هم‌اکنون اندازه انگشت شماست را روی این قالب می‌گذارند و از روی اعداد مندرج، سایز انگشتر را مشخص می‌کنند.

عوامل تاثیرگذار در تعیین سایز انگشتر طلا چیست؟

  • قبل از خرید آنلاین انگشتر طلا باید بدانید که عوامل بسیار زیادی در تعیین سایز انگشتر طلا تاثیرگذار هستند. این عوامل که می‌تواند از شب به روز و از فصلی به فصل دیگر تغییر کند عبارت‌اند از:
  • دما: انگشتان در هوای سرد قطر کمتر و در هوای گرم قطر بیشتری دارند
  • رطوبت: باعث تورم انگشتان می‌شود
  • رژیم غذایی: نمک و دیگر مواد غذایی می‌توانند منجر به حبس مایعات بدن و تورم شوند
  • کاهش یا افزایش وزن
  • ورزش
  • بارداری
  • زمان روز: انگشتان صبح‌ها قطر کمتر و شب‌ها قطر بیشتری دارند. پیشنهاد ما این است که سایز انگشت خود را در اواسط روز و در دمای اتاق اندازه بگیرید.