بسیار مهم است که پس از خرید طلا آن را در خانه ضد عفونی کنی کنید. . اما در عین حال، باید سعی کنید جواهراتی که پیرسینگ می‌شوند، همانند گوشواره را ضدعفونی هم بکنید.

بهترین روش برای ضدعفونی کردن گوشواره، بسته به جنس فلز متغیر است. اما در زیر به صورت کلی در مورد روش‌های ضدعفونی کردن گوشواره طلا برایتان نوشته‌ایم. همراهمان باشید.

چرا باید گوشواره طلا را ضدعفونی کنیم؟

بدن انسان به صورت طبیعی همیشه مانع و سدی در برابر انواع باکتری و بیماری‌ها تولید می‌کند و بدین وسیله می‌تواند از ورود آنها به بدن پیشگیری کند. اما وقتی بخش خارجی دچار آسیب می‌شود یا مثلا برای انداختن گوشواره، سوراخ می‌شود، باکتری‌ها می‌توانند به راحتی در آن قسمت تجمع کنند و عفونت ایجاد کنند؛ مگر اینکه آن را تمیز و استرلیزه نگه دارید.

وقتی گوش را سوراخ می‌کنند اگر دچار عفونت شود، درد زیادی خواهد داشت و بعضا ممکن است خطرناک هم باشد. از این رو، ضدعفونی کردن محل پیرسینگ بسیار ضروری است. اگر این دلایل برایتان قانع کننده نیست، در زیر دلایل دیگری برایتان نوشته‌ایم که اضطرار ضدعفونی کردن پیرسینگ و گوشواره طلا را ثابت می‌کنند:

زیبایی: گوشواره طلا به مرور زمان درخشش و جلوه‌ی خود را از دست می‌دهد. به این خاطر که آلودگی‌ها، چربی‌ها و روغن‌ها روی سطح آن انباشت می‌شوند. تمیز و ضدعفونی کردن آن کمک می‌کند تا همه‌ی این کثیفی‌ها پاک شود و گوشواره طلا شما مثل روز اول بدرخشد.

دوام و طول عمر: روغن‌های طبیعی و محصولات آرایشی می‌توانند به بدنه‌ی طلا و جواهر آسیب وارد کنند و از عمر مفید آن بکاهند. اما با تمیز کردن و ضدعفونی کردن گوشواره طلا به طور مرتب می‌توانید به افزایش طول عمر آن کمک کنید.

سلامتی: وقتی تازه گوش را سوراخ کرده‌اید بسیار مهم است که محل پیرسینگ را دایم تمیز و ضدعفونی کنید زیرا در غیر این صورت گوش دچار عفونت و دردهای شدید خواهد شد.

قصد خرید طلا دارید ؟

شما می توانید برای اطلاع از قیمت طلا و هم پنین خرید طلای ارزان به سایت طلا فروشی اینترنتی کیش طلا مراجعه کنید و تنها با چند کلیک محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.