انتخاب قطعات کیا و همچنین روغن گیربکس کیا اپتیما یکی از دغدغه های اصلی کسانی است که این خودرو را دارند به همین علت، ما در این مقاله علاوه بر معرفی این خودرو، به شما کمک میکنیم تا یکی از مناسبترین و بهترین روغن های گیربکس این ماشین را برای خودرو کیا خریداری کنید.

اپتیما یکی از مشهورترین ماشین های شرکت خودروسازی کیا است که اتفاقا در سال 2015 میلادی به یکی از پرفروش ترین و پرهوادارترین خودروهای این کمپانی عظیم خودروسازی تبدیل شد. این خودرو در میان ایرانی ها طرفداران زیادی دارد و خیلی زود تعداد زیادی مشتری و خریدار را به خود جلب کرد.

طراحی، تولید و پیدایش این خودرو به سال 2006 میلادی برمی گردد. این خودرو توسط کمپانی کیا و در کشور پیشرفت و تکنولوژی یعنی کره جنوبی بهره برداری شد. تا کنون مدل های زیادی از این ماشین وارد بازار شده که هر کدام گنجایش موتور مختلفی دارند.

برخلاف انتظارها اولین نمونه های این خودرو چندان مورد استقبال قرار نگرفت اما نسل بعدی (یعنی نسل دوم) که 3 سال بعد (یعنی در سال 2009 میلادی) وارد بازارهای جهانی شد با استقبال خوبی روبرو شد. همین سال بود که کیا اپتیما وارد ایران شد. (اپتیماهای با گنجایش موتور 2.4 لیتری شانس ورود به ایران را پیدا کرد و تعداد زیادی از این خودروها در همان ابتدا در ایران به فروش رسید.)

به طرز شگفت انگیزی این خودرو درست یک سال بعد از تولید توانست رکورد بزند و با یک سیر صعودی دل خودرو دوستان را به دست آورد. از 2010 به بعد کمپانی کیاموتورز از این رو به آن رو شد و مدل های بعدی خود را با کیفیت بهتر و شایسته تری روانه بازار کرد.

برای: مطالعه بیشتر: راهنمای خرید لنت ترمز هیوندا