هنوز هم این چالش وجود دارد که آیا برای خرید طلا حلقه‌ی عروسی، باید با هم به بازار رفت یا خیر؟ برخی خانم‌ها در این زمینه نظرات متفاوتی دارند؛ بعضی از عروس‌خانم‌ها دوست دارند تا کاملاً سورپرایز شوند، بعضی دیگر نشانه‌هایی می‌دهند .بعضی دیگر هم از شریک زندگی خود می‌خواهند تا یک حلقه‌ی کامل و مناسب را خود، برای آن‌ها بخرد. در نهایت انتخاب حلقه عروسی، هم می‌تواند سخت باشد و هم آسان و این تنها بستگی به عروس‌ها دارد.

1. شکل‌ها و مدل‌های مورد نظر خود را محدود کنید

نکته‌ی اول: اگر شما می‌دانید که همسر آینده شما چه چیزی را از نظر شکل الماس حلقه دوست دارد، این کار خیلی به شما کمک می‌کند تا بر روی یک مدل حقله‌های خاص تمرکز کنید. مدل‌های مختلف الماس و سنگ قیمتی روی حلقه (که به آن تراش هم می‌گویند)، قیمت‌های متفاوتی دارند و قیمت هر کدام از این‌ها به ازای نوع و بزرگی آن، با هم فرق می‌کند. درباره نحوه تشخیص تقلبی و اصل بودن الماس نیز بیشتر اطلاعات کسب کنید.

2. فلزی را برای حلقه‌ی خود در نظر بگیرید

از قدیم، حلقه‌های ازدواج را از طلای زرد، طلای سفید، نقره یا پلاتین می‌ساخته‌اند -هر چند که در سال‌های اخیر، استفاده از طلای رزگلد نیز به عنوان یک گزینه‌ی جدید و نوین مطرح شده است. هر چند ظاهر پلاتین به نقره شباهت دارد، اما حلقه‌های پلاتینی خیلی گران‌تر هستند و دلیل این گران‌تر بودن هم آن است که پلاتین بسیار متراکم‌تر است

3. یک اندازه عیار مشخص را در نظر داشته باشید

همان سؤال قدیمی و همیشگی کیفیت در برابر کمیت، برای حلقه‌های ازدواج هم همیشه کاربرد داشته است؛ بعضی از مردم ترجیح می‌دهند که به جای آن‌که حلقه‌ی آن‌ها سفیدتر باشد، سنگ‌های بزرگ‌تری داشته باشد؛ اما بعضی دیگر از افراد دوست دارند تا حلقه‌ی آن‌ها فارغ از هر عیاری که دارد، کاملاً شفاف باشد و برق بزند.

خانم‌ها باید نظر مشخصی در خصوص اندازه‌ی سنگ مورد نظر خود داشته باشند. هر چقدر هم که مردم می‌گویند که اندازه برای آن‌ها اهمیت ندارد، اما باز هم می‌بینیم که این اندازه‌، همیشه یکی از مهم‌ترین عوامل هنگام انتخاب حلقه عروسی است، زیرا مردم برای آن‌که بتوانند حلقه‌ای را متناسب با بودجه‌ی خود انتخاب کنند، روی رنگ و شفافیت حلقه‌ها مانور می‌دهند.

4. اندازه‌ی درست و مناسب خود را بدانید

این مسأله ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما مطمئن باشید که هر دوی شما، اندازه‌ی درست و مناسب انگشتان خود را می‌دانید. قطعاً شما دوست ندارید که حلقه‌ی شما، انگشت شما را اذیت کند و ببرد یا بدتر از آن، مرتب از انگشت شما بیرون بیاید. حلقه باید در انگشت شما کیپ، اما در عین حال راحت باشد.

همان‌طور که در مقاله راهنمای انتخاب سایز حلقه نامزدی عنوان کردیم، اگر نمی‌توانید به اتفاق یکدیگر برای خرید حلقه به بازار بروید، می‌توانید خودتان به یک مغازه‌ی جواهری بروید تا اندازه‌ی انگشت شما را بگیرد و به شما سایز مناسب را بدهد. هر زمانی که موضوع خرید انگشتر طلا یا حلقه طلا برای شما پیش می‌آید، می‌توانید این اندازه را بگویید .

5. ببینید که حلقه‌ی نامزدی شما چقدر با حلقه‌ی عروسی شما همخوانی دارد و سِت است

ازدواج و نمادهای آن به دو قسمت تقسیم می‌شود. یکی از آنها حلقه ازدواج و دیگری حلقه نامزدی است. جالب است بدانید که معمولا بیشتر افراد هنگام خرید حلقه ازدواج به هیچ عنوان اهمیتی به ست شدن این دو حلقه نمی‌دهند. اما این موضوع واقعا مهم است و باید به آن توجه کرد، چرا که ممکن است روزی آنها را در کنار هم دست کنید.

منبع فروشگاه آنلاین طلا و جوهار کیش طلا : https://www.kishtala.com/shop/